MEB Ağı ile Google Hizmetlerine Bağlanamama Sorunu

Arkadaşlar merhaba,
Okuldaki bilgisayarımda yan yana Windows 10 ile Ubuntu 18.04.4 kurulu. İnternet bağlantısını ethernet kablosu ile sağlıyorum. Son bir kaç haftadır ubuntu ile Google uygulamalarına bağlanamama rağmen Windows 10 üzerinden giriyorum. İki işletim sisteminde de Firefox kullanıyorum.
Pardus üzerinde böyle bir sıkıntı yaşayan var mı?
Herhangi bir çözümü var mıdır?

Selamün Aleyküm
Bağlanamama sırasında nasıl bir hata yada ileti alıyorsunuz?

Yalnızca tarayıcı güvenli bağlantı sağlanamadı yönünde bildirim veriyor.

MEB sertifikalarını yüklemeyi unutmuş olabilir misiniz?

Google servisleri derken tam olarak hangi servisleri kastediyorsunuz bilemiyorum ama Pardus+MEB Hattı ile Gmail, Google Drive, Calendar, Docs gibi hizmetlerin hepsinde işlem yapabiliyorum şu anda. Bilgilerinize.

1 Beğeni

Örneğin ben Ubuntu ile Gmail, drive, kişiler hesaplarına giremiyorum ama Windows 10 ile giriyorum.

Sizin durum Ubuntu üzerinde bir sorun olup olmadığı şüphesi uyandırdı. Belki o soruna ya ben sebep oldum ya da güncellemeler.

Keşke öyle olsa…
6 aydır kullanıyorum, okulda idareciyim. Sanki Google’ın yeni hizmet şartları yayınlaması ile alakası varmış gibi bir hisse kapılıyorum ama sonra kendi kendimi susturuyorum.

Geçenlerde firefox ekreanı üzerinden alabildigim tek bilgi bu.

"Güvenli bağlantı kurulamadı
http://www.google.com bağlantısı sırasında bir hata oluştu.
Görüntülemeye çalıştığınız sayfa, alınan verilerin yetkinliği doğrulanamadığı için gösterilemiyor.
Sitenin sahibiyle iletişime geçerek bu sorunu bildirmeyi deneyebilirsiniz."

Bugün tekrar ubuntuya girdim ve gmail adresine bağlanmak istediğimde resimdeki bilgi geliyor. Ayrıca ubuntu foruma ve pardus foruma giriş yapıp yazılanları okuyabilmeme rağmen cevap gönderemediğimi de farkettim.

Hocam ben evde pardus kullanıyorum .Google servise giriyor ondan değildir. Meble alakalı bir durumdur.

Evet bende MEB ile alakalı olduğunu düşünüyorum ama aynı internet bağlantısı ile Windows üzerinde giriyorken Ubuntu üzerinden neden giremiyorum onu anlamadım.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.