Meb EBYS E-İmza Sertifika Bilgisini Alamama

Meb EBYS E-İmza gönderisinden tartışılmaya devam ediliyor:

Aynı şekilde ben de imzalayamıyorum. İmza servisi çalışıyor fakat sertifika bilgisini alamıyor.

Ekran Görüntüsü - 2024-07-08 11-56-42

Kart okuyucu sürücüsü yüklü mü) Yüklü değilse aşağıdaki bağlantıdan kullanılan kart okuyucu türüne göre sürücüsünü yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca Java yüklü olması gerekiyor. Benim anladığım kadarıyla sürücü yüklü değil.

openjdk version “21.0.3” 2024-04-16
Akis ve java da kurulu. DYS ve MYS de imzalamayı yapıyordum sorun çıkmıyordu. Burada da akıllı kartı görüyor fakat her nedense sertifika bilgisini alamıyor.

Siz sisteme mi giriş yapamıyorsunuz yoksa sisteme girip yazı yazdıktan sonra imza mı atamıyorsunuz?

Sisteme giriş için MEBBİS üzerinden girişi kullanın.

Girip imzalayamıyorsanız, geri kalan her şey normalse bir tarayıcıda imzalayamayıp farklı tarayıcıda imzalayanlar da oldu. Tarayıcı ayarları da etkiliyor sanırım. Ben firefox kullanıyorum, imzalayabiliyorum.

Sanırım buradaki talimatlara göre yaparsanız sorununuz çözülür.

1 Beğeni

Yardımlarınız için teşekkür ederim sorun çözüldü şu an çalışıyor önceden yüklediklerimi kaldırıp tekrar yükledim tarayıcı ayarlarını yapınca çalıştı emeğinize sağlık

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.