MEB SERTİFİKA Sorunu

Arkadaşlar, faz2 etkileşimli tahtaya etap kurulumu yaptım. etapadmin üzerinden MEB Sertifikası Kurulumu konusunda anlatıldığı gibi mozilla için sertifika yükledim.
Ancak öğretmen girişi yaptığımda yine sertifika hatası alıyorum. Aynı komutlar ile öğretmen kullanıcısı üzerinden yükleme yapmak istediğimde password hatası veriyor. İndirmiş olduğum sertifikayı “yetkililer” kısmından içe aktardım ama yine gizlilik hatası veriyor.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
,

sudo su komutu yerine su root komutunu kullanarak yetkili kullanıcı olarak işlemlerinizi gerçekleştirin.

Su root komutunu verdiğimde etapadmin şifresini mi girmem gerekiyor yoksa öğretmen kullanıcı şifresini mi?

etapadmin parolasını girmeniz gerekiyor.

ogretmen kullanıcısı ile girip su root komutunu verdim, “no device configured for user root” yazdı. İşleme devam ettim ve tüm aşamaları gerçekleştirdim. Konsolda son olarak “done” dedi ve tahta kitlendi. Tahtayı yeniden açıp aynı işlemleri tekrar yaptım ve aynı yerde tekrar kitlendi. Ve hala sertifika hatası alıyorum.

Verdiği hata su root yazıp parolayı girdikten sonramı verdi yoksa sonraki kullandığınız bir komuttan sonramı verdi anlamadım?

Hatayı su root komutunu yazıp enter yaptıktan sonra veriyor.
ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC1
Bu hatadan sonra etapadmin parolası ile devam edebiliyorum ama işlem tamamlanınca tahta kitleniyor.

* No device configured for user "root" uyarısı USB ile alakalı bir paketten kaynaklanıyor. Probleminiz bu uyarıyla alakalı değil

update-ca-certificates çalıştırmayı dener misiniz son adım yerine

İlginiz için teşekkür ederim, sorun halloldu.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.