Milli işletim sistemi Pardus'ta Milli oyun Warband

merhaba ben pardusta , steamdan warbandı kurdum lakin pardus linux tabanlı bir işletim sistemi olduğundan steam warbandın lınux işletim sistemine uyumlu sürümünü indirdi . Herşey normal olduğu gibi hatta daha iyisi multide oynanabiliyor , fps artışımda oldu lakin ben windowsta sistemim zayıf olduğu için diretx 7 kullanıyordum ayarlar kısmında , directx 9 da windowsta baya kasıyordu pardusa geçtiğimde direkt olarak diretx 9 ile oyun açıldı, kasma azaldı fps arttı lakin benim sistemin hala zayıf ![:cry: sürükleyici bir performansa erişemedim kısacası directx 7 ye ayarlamak istiyorum ama ne oyun içi ayarlarda nede oyun başlangıç menüsü ayarlarında directx 9 yada 7 ayarlama kısmı yok linux sürümünde ama windows sürümünde oyunun kendi ayarlar kısmında vardı oyun dosyalarından vesayri nasıl ayarlayabilirim? şimdiden teşekkürler.

resim eklemeyi bilmiyorum affola şu linklerden bakarsınız…

Selamün Aleyküm
Ben de GOG.com sürümünü kullanıyorum.
Warband, Pardus’ta DirectX değil OpenGL kullanıyor diye biliyorum.

3 Beğeni

Aleykumüsselam söylediğin doğru olabilir dostum lakin directx yada başka benzeri bi şeyi yüklesem bile oyundan ayarlayamadıktan sonra ne değişir yanı oyunun lunix sürümü ile alakalı bişey lunix sürümünde ayarlanamıyor kısacası çok araştırdım ama nafile

Linux’a doğrudan directx yüklenmiyor zaten. Sadece wine üzerinde çalıştırılabiliyor. Oyunun Linux sürümünde doğal olarak directx kullanmamışlar. Zaten isteselerde pek kullanamazlardı.

OpnGl de oyunların kasmadı için grafik düşürebiliyormuşuz özel arslan yapılıyor mu open gl versiyonu düşürse bu arkadaşa çözüm olurmu dx 9 dan dx 7 düsrmesigibi

Selamün Aleyküm
Önceden farketmedim. Ayarlardaki video sekmesinde Force Vertical Sync seçeneği etkin halde. İşaretini kaldırın. Başarımda(performans) çok fark edecektir.

2 Beğeni

nasıl oluyor anlatırmısın yada anlatan bir adres varsa linkini atarmısın

ostum denemiştim evet artış oldu lakin oyunun grafik motoru windows sürümündeki gibi directx 7 şeklinde açmıyor aslında çok rahat oynanabilir lakin benim pc zayıf kalıyor işte :frowning: benle alakalı yani

denedim çok az bir artış oldu ama hala aynı yani oyunun windows sürümünün ayarlar kısmındaki directx 9 haliyle çalısıyor

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.