Minecraft Tam Ekran Sorunu

Öncelikle Hayırlı Günler

Minecraft Oyununu Tam Ekran Yaptığım Zaman Ekran Görünmez Olmakta Oyun Çalışmaya Devam Ediyor Butonların Yerini Az Çok Bildiğimden Sesini Filan Duyuyorum Ama F11 e Basıp Tam Ekran Yaptığımda Görünmez Oluyor Tekrar F11 Yapıp Pencere Boyutuna Küçültünce Bu Seferde Arkaplanda Ne Varsa Mesela Masaüstündeysem Duvar Kağıdımı Yada Arkasında Google Açıksa Googlenin Resim Gibi Kesitini Göstermekte Bazen F11 Yapıp Tam Ekran Yapınca Tek Seferde Düzgünce Tam Ekran Oluyor Bazen Sürekli Basınca Düzeliyor Bazen de Ne Kadar Basarsam Basayım Düzelmiyor Resimde Tam Ekran Olup Tekrar Pencere Boyutuna Döndürülmüş Hali Var

pardusta open jdk yüklü olarak geliyor opn jdk bazı pragramları doğru düzgün çalıştırmıyor onu kaldırıp oracle java yükleyip deneyin

merhaba,

halihazırda kurulu olan openjdk kaldırmak için ;
sudo apt-get remove openjdk (tab tab) (kurulu sürümü seçin.)
sonra sırası ile
sudo apt-get update

sudo apt-get install default-jre

JDK kurulumu için;

sudo apt-get install default-jdk

olur da farklı bir version kurmanız icap ederse link :

Javanın kendi PPA sı ile kurmak istersen ise link :

iyi forumlar
saygılar

PardusTopluluk09 - Murat YANAR

Dediğiniz gibi javayı kaldırmayı denedim ama sonra yenilerini kurmayı tam beceremediğim için sorunlara yol açtı -denediğim zaman henüz Murat Bey nasıl yapacağıma dair yönergeleri yazamamıştı internetten bulduğum kadarıyla yaptım- ben de pes ettim sonra tekrar ihtiyaç duyarsam yönergeleri uygulayarak denerim teşekkürler.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.