Minimal Bash- like

Esenlikler, elimde olan bir laptopa Pardus yüklemek istiyorum, gerekli indirmeleri yapıp rufus ile belleğe yazdım, fakat bilgisayarı yeniden başlatıp kuruluma başlayacağım ne sırada ekte olan hatayı alıyorum. Nerde hata yapıyorum ve bunu çözümü nedir?

Usb iso yazdırma ile ilgili olabilir. Kurulum ve ıso oluşturmaya yöntemlerine buradan ulaşabilirsiniz.

1. İndirdiğiniz ISO dosyasının SHA256SUMS değerini kontrol edin. Bu dosyanın bir hash değerini çıkarır ve internette sunulan ile aynıysa dosyanız doğru inmiş demektir.
  2. Rufus ile USB’ye direkt yazmak işe yaramadıysa Ventoy uygulamasını bir deneyin.

Ventoy USB diskinizi birden fazla ISO barındırıp istediğinizi seçip boot edebileceğiniz hale getiren bir yazılım: Download . Ventoy

Ventoy ile USB’nizi ayarladıktan sonra USB’de VENTOY adında bir bölüm olur, oraya .iso dosyasını kopyalamanız yeterli. Ardından tekrar kurulumu deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

Bir önceki pardus sürümünü aynı şekilde yazıp deneyince sorun olmadı, teşekkür ederim.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.