Modprobe ile Aktif Etme Gerekliliği Sorunu

Merhaba

Bluetooth ve Kamerayı her sistem açılmasında aşağıdaki komutlarla aktif etmem gerekiyor yoksa aygıtlar çalışmıyor. Muhtemelen 19.4 ten sonra olmaya başladı bu sorun, her açılışta bu komutları yazmadan otomatik aygıtların başlamasını nasıl sağlayabilirim ?
sudo modprobe btusb //Bluetooth
sudo modprobe uvcvideo /WebCam

Malesef olmadı. ./aygit.sh dosyasını çalıştırdığımda şifremi soruyor şifremi girince şifremin olduğu satıra şifremi yazarak hatalı komut diyor.

./aygit.sh: satır 4: ******: komut yok

öncelik şifre işini karıştırmışım ve bir türlü bulamadım yanlış yönlendirdiğim için kusura bakmayın
yani biri eğer biliyorsa yazsın
ama pratik olarak sadece masaüstünde bir başlatıcı oluşturup uçbirimde çalıştır deyip komut yerine bunu yapıştırın
sudo modprobe btusb && sudo modprobe uvcvideo
ve kaydedin her bilgisayar açıldığında bir kere basıp şire girdikten sonra iş bitiyor
resim
birde bu komutlara root izinsiz çalışmıyor mu

teşekkür ederim. kesin çözüm arıyorum, zaten kodları elimle yazıyorum başlatıcıya gerek yok. 19.3 ve öncesinde bu sorun yoktu. Aygıtlar neden pasif oluyor ve ben her açılışta neden aktif etmem gerekiyor bunu çözmeye çalışıyorum.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.