[Nasıl] Brave internet tarayıcısını yükleme (snap ile )

Merhaba arkadaşlar;

Snap container uygulamasıyla Brave tarayıcısını yükleme yapacağız, snap uygulamasıda “Flatpak” container gibi uygulamadır. Şimdi yükleme yapalım:

1. Önce bir container uygulamasını yükleyelim:

sudo apt install snapd

2. Bilgisayarı yeniden başlatalım:

3. Snap ile uygulamayı yükleyelim:

sudo snap install brave

4. Eğer uygulamayı kalıdırmak isterseniz:

sudo snap remove brave

KAYNAK:Install brave on Linux | Snap Store
SİTESİ:https://brave.com/

2 Beğeni

Kullandiniz mi? Chrome den vs. 8 kat daha hizli oldugunu iddaa ediyor?

Mehmet hocam, hayır kullanmadım, firefox’a alıştığım icin firefoxtan başka tarayıcı kullananmıyorum, bu uygulamyı snap depolarında gördüm ve daha önce formda nasıl yükleneceği hakkında sorun olmuştu bağımlık sorun bende kolay şekilde ve bağımlık sorunu olmadan yükleme yapılsın diye tercih ettim. Ama bende bu taracıya gececeğim cünkü firefox’a reklam yeni sekme acınca gelecekmiş.:grinning:

1 Beğeni

Selamün Aleyküm
Bu ifadeyi tam anlamadım?:thinking::thinking::thinking:

aleyküm selam,
Kemal hocam, yabancı kaynaklarda okuduğuma göre Firefox da yeni sekme acınca reklam gelecekmiş, yani firefox adware yazılımları kullanmaya başlayacklarmış, firefox team bunu tam ad(reklam) olmadığını söyülüyor ama reklam yazılmı bana göre her zaman reklam yazılımıdır.:grinning:

:flushed::face_with_raised_eyebrow::thinking:
Öyle birşey olsa bile en azından Firefox’un bür şeylerden arındırılmış sürümünü oluşturmak kolay.
Diğerlerinde bu ihtimal ya yok yada çok düşük.

kemal hocam bu linke bir göz atın: Firefox Focus gets Enhanced Tracking Protection and Google's Safe Browsing service | VentureBeat

Daha iyi bir yöntem bulabilirlerdi gibime geliyor…:slightly_frowning_face:

Uygulama yüklerken F-Droid mağazasına öncelik veriyorum.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.