Nautilus eklentileri özelleştirme araçları

sudo apt-get install nautilus-actions komutu pardus 19.2 gnome da kurulum gerçekleşmiyor. paket adı mı değiştirildi? acaba ?

evet yeni adi
filemanager-actions

ama depoda var mi bilmiyorum.

buradan indirebilirsin: Packages in “filemanager-actions” : filemanager-actions : Daniel

Teşekkürler deneyip bildireceğim. Peki bir konuda daha yardım isteyebilir miyim?
ebeyanname programını talimatına uygun bir şekilde /opt/ebyn altına kurdum. İçerisndeki bdp.sh komutu ile terminal üzerinden root yetkisi ile çalıştırılabiliyor sadece. Herhangi bir yere örneğin gnome masaüstüne kısayol nasıl oluşturabiliriz? Biraz formu araştırdım ama çözemedim.

1 Beğeni

Dosya yoneticisi/Ayarlar Simgesel Baglanyilar olustur kutucugunu isaretleyin.

Son istediginiz seye sag tiklayarak Baglanyi olustur diyebilirsiniz. Bunuda masausyune taşırsınız.

1 Beğeni

sağmenü tercihler

root olarak dosya yönetici ile baktığımda ebyn için bağlantı oluştur seçeneği çıkmıyor.

Masaüstünde sağ tıkla Burada Terminal Aç de aşağıdaki komutu yapıştır.

ln -s /opt/ebyn/bdp.sh ./Ebeyaname.sh

error_bdp

Satırı oldugu gibi yapistirin.
Root olmadan

ln -s /opt/ebyn/bdp.sh ./Ebeyaname.sh

sizi de yorduk hakkınızı helal edin ama dosya masaüstünde olmadığı halde var uyarısı veriyor
error_bdp-2

Sanirim masaüstünde sag tiklamamissiniz.

Bu da olur

ln -s /opt/ebyn/bdp.sh ~/Desktop/Ebeyaname.sh

direk masaüstü tıklama tepki vermedi klasör içerisinden tıklayınca ne yapmak istediğimizi soruyor ama terminalde çalıştır ve çalıştır seçenekleri sonuç vermiyor, göster deyince text olarak açılıyor.error_bdp-3 error_bdp-4

filemanager action ile işimi dolaylı bir yoldan hallettim ama sanırım başka bir sıkıntı var gibi. benim gnome masaüstü sağ tuş seçeneklerimi nasıl düzenleyebilirim.ebyn-çözüm gnome masaüstü

File manager actions kullanmadim ama kisayolun calismasi gerekirdi.

Izinlerini kontrol edin.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.