Nautilus eklentileri özelleştirme araçları

sudo apt-get install nautilus-actions komutu pardus 19.2 gnome da kurulum gerçekleşmiyor. paket adı mı değiştirildi? acaba ?

evet yeni adi
filemanager-actions

ama depoda var mi bilmiyorum.

buradan indirebilirsin: Packages in “filemanager-actions” : filemanager-actions : Daniel

Teşekkürler deneyip bildireceğim. Peki bir konuda daha yardım isteyebilir miyim?
ebeyanname programını talimatına uygun bir şekilde /opt/ebyn altına kurdum. İçerisndeki bdp.sh komutu ile terminal üzerinden root yetkisi ile çalıştırılabiliyor sadece. Herhangi bir yere örneğin gnome masaüstüne kısayol nasıl oluşturabiliriz? Biraz formu araştırdım ama çözemedim.

1 Beğeni

Dosya yoneticisi/Ayarlar Simgesel Baglanyilar olustur kutucugunu isaretleyin.

Son istediginiz seye sag tiklayarak Baglanyi olustur diyebilirsiniz. Bunuda masausyune taşırsınız.

1 Beğeni

sağmenü tercihler

root olarak dosya yönetici ile baktığımda ebyn için bağlantı oluştur seçeneği çıkmıyor.

Masaüstünde sağ tıkla Burada Terminal Aç de aşağıdaki komutu yapıştır.

ln -s /opt/ebyn/bdp.sh ./Ebeyaname.sh

error_bdp

Satırı oldugu gibi yapistirin.
Root olmadan

ln -s /opt/ebyn/bdp.sh ./Ebeyaname.sh

sizi de yorduk hakkınızı helal edin ama dosya masaüstünde olmadığı halde var uyarısı veriyor
error_bdp-2

Sanirim masaüstünde sag tiklamamissiniz.

Bu da olur

ln -s /opt/ebyn/bdp.sh ~/Desktop/Ebeyaname.sh

direk masaüstü tıklama tepki vermedi klasör içerisinden tıklayınca ne yapmak istediğimizi soruyor ama terminalde çalıştır ve çalıştır seçenekleri sonuç vermiyor, göster deyince text olarak açılıyor.

filemanager action ile işimi dolaylı bir yoldan hallettim ama sanırım başka bir sıkıntı var gibi. benim gnome masaüstü sağ tuş seçeneklerimi nasıl düzenleyebilirim.ebyn-çözüm gnome masaüstü

File manager actions kullanmadim ama kisayolun calismasi gerekirdi.

Izinlerini kontrol edin.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.