Neden bu kadar yavaş?

Selamünaleyküm
Pardus’u yeni kullanmaya başladım.Milli bir işletim sistemimiz olması gurur verici fakat farkettiğim problem şu herhangi bir uygulamayı tarayıcıdan .deb olarak indirsem dakikalar içinde indiriliyor fakat uç birimde apt komutuyla çeksem saatler sürüyor bunun nedeni nedir?Uç birimin daha seri çalışması gerekmiyor mu? Buna bir çözüm varmı?

Özür dileyerek foruma bakmamıştım aynı konuda ki bilgileri uyguladıktan sonra düzeldi.Başkaları için de çözüm olması için tekrar paylaşıyorum;

Uçbirimi açmak için CTRL+ALT+T tuşlarına birlikte basınız. (Menü => Donatılardan da uçbirime ulaşabilirsiniz).

Uçbirimi açtıktan sonra, aşağıdaki komutları sırasıyla kopyalayıp sağ tık ile uçbirime yapıştırınız. Uçbirime yapıştırdığınız komutları giriş (enter) tuşu ile çalıştırıp, uçbirimde aldığınız çıktıları kod etiketi içinde foruma yapıştırınız.

inxi paketi kurulu değil ise sudo apt install inxi komutu ile kurunuz.
inxi -SMNnxxz
lspci -nnk | grep -iA2 net
lsusb
rfkill paketi kurulu değil ise sudo apt install rfkill komutu ile kurunuz.
rfkill list
lshw paketi kurulu değil ise sudo apt install lshw komutu ile kurunuz.
sudo lshw -C network
iwconfig komutu çalışmıyor ise sudo apt install wireless-tools komutu ile kurunuz.
sudo iwconfig | grep Power
lsmod

1 Beğeni

Aleyküm Selam Murat Bey
Komutları uçbirimde çalıştırıp çıktılarını buraya yapıştırmanız gerekli.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.