Neden Pardus DDE de bir çok Deepin Uygulaması yok

Merhaba,

Arkadaşlar bazı bilinmeyenlere açıklık getirmek adına bu konuyu açtım, Deepin nin tamamını da import edebilirdik ancak, Deepin nin birçok uygulaması stand alone çalışamamakla beraber hard coded yazılmış Çin Server larına ulaşmaya çalışan kısımları bulunmakta. Sadece güvenli ve stable olduğunu düşündüğümüz ve sistem kararlılığını bozmayan uygulamalar import edilmiştir. Ayrıca bir çok source code düzeltmesi ve paket remastering yapılmıştır. Daha detaylı incelemek isteyen arkadaşlara buyrun ;

ve bu sadece bir uygulaması.

Geri bildirim için herkese teşekkürler. Çalışmalarımız durmuş değil sizlerin desteği ile güç buluyoruz.

Saygılarımla.

8 Beğeni

Açıklama için teşekkürler. Gönderinizden deepin masaüstü ortamı ve deepin işletim sistemi hakkında dünyadaki bazı ‘ “spyware” olabilir mi?’ endişelerinin pek de haksız olmadığı sonucunu çıkarabilir miyiz? Gönderinizden dde kullanmak için en güvenli yolun pardus olduğu çıkarımını yaptım. Düşüncemdeki haklılık payı nedir?

Manjaro Deepin’i denemek için indirmiştim. Sizce deepin masaüstü ortamı pardus dışında mahremiyet ve diğer konularda sakıncalı mıdır?

Çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum. Başarılar dilerim.

1 Beğeni

Manjaro nasıl bir çalışma yürüttü ve source code a bizim kadar girişti bilmiyorum, bildiğim kadarıyla her türlü desktop environment ı destekliyorlar çok da incelediklerini sanmıyorum yeterki çalışsın. Biz çalışmalarınımızı direk Deepin i yazan ekiple beraber yürüttük hatta bizim yaptığımız düzeltmeleri de kaynak kodlarına dahil ettiler, githubdan takip edebilirsiniz. Bu düzeltmeler sayesinde Debian kendisi de unstable a Deepin i yavaş yavaş sokmaya başladı. Deepin nin bütün özel uygulamalarını barındırmadığı için eksik bulabilirsiniz Pardus u ama piyasadaki en stable DDE olabilir. Özellikle karşılaştırma yapmadım ancak Deepin entegrasyonunu ben yönetiyorum ve kendim de şuan kullanmaktayım. Yakın zamanda büyük bir upgrade gelicek Pardus a Sisteminizi güncel tutmayı unutmayın.

Saygılarımla.

9 Beğeni

Deepin çok beğenildi

3 Beğeni