Neden Pardus Kullanmalıyız!

TÜBİTAK tarafından geliştirilen Pardus işletim sistemi “Genel Kamu Lisansı” ile korunmaktadır.
• Pardus işletim sistemi, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Ofis programları, grafik programları, oyunları vb, uygulamaların birçoğu bedavadır.
• Kullanıcılar, Pardus işletim sisteminde yer alan uygulamaları da herhangi bir ücret ödemeden sınırsız bir şekilde deneyebilmektedir.
• Pardus işletim sisteminde kötücül yazılım ihtimali oldukça düşüktür. Kullanmak isteyenler için yazılım merkezinde ve depolarında ücretsiz antivirüs yazılımları mevcuttur.
• Kapalı kodlu İşletim sistemlerinde arka planda ne olup bittiğini tam anlamıyla anlama imkanımız yoktur. Bu kişisel veri güvenliğimiz açısından önemli olduğu kadar devletin çeşitli kademelerinde kullanılan bilgisayarları düşündüğümüzde milli güvenliğimiz açısından da önemlidir. TÜBİTAK tarafından geliştirilen bu işletim sistemi açık kaynaklı bir yapıya da sahiptir.
• Pardus işletim sistemi oldukça hızlı ve kararlı bir yapıdadır.
• Pardus işletim sistemi kurulumundan sonra birçok program da otomatik bir şekilde bilgisayara yüklenmektedir. Yazılım merkezi sayesinde program kurmak ve kaldırmak çok kolaydır.
• Pardus kurulurken sizin için gerekli olan donanım sürücülerini yükler ve birçok donanımlarınızı otomatik olarak tanır.
• Pardus yazılım merkezinde programlar için güncellemeler geldiğinde sizin için bildirim ekranında uyarı oluşur ve bir iki tıklama ile programlarınızı güncelleyebilirsiniz.
• Her kullanıcı kolayca özelleştirebilir.
• Türkçe başta olmak üzere pek çok farklı dil desteğine sahiptir.
• Tüm bunların yanı sıra bu işletim sistemi, donanımsal olarak giriş seviyesinde olan bilgisayarlarda da sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir.

Allah cc razı olsun…Çok memnunuz…Sağolun varolun…! Birde cep telefonlar için yazılım yapılsaydı da rahat rahat kullansaydık.Android kullanıyoruz… Ne olduğunu anlamadan telefonlarımız bize sormadan kopyalanıyor.Bu milletimizi çok rahatsız ediyor.Sizler mutlaka farkındasınız da,biz yinede yazdık…Pardus milletimize,insanımıza adeta şifa oldu. Çok değerler kattı.En küçüğünüzden,en büyüğünüze kadar hepinizden Allah cc razı olsun… Hoşçakalın hayırlı günler ve hayırlı çalışmalar.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.