NTFS Flash Diskin Klasör İzinleri

Merhabalar,
Elimdeki flash diske virüs bulaşmaması için bir çözüm buldum. Flash, Windows kurulu bilgisayarlardan gelen kısayol virüsü için NTFS ile biçimlendirdikten sonra diskin içinde iç içe iki adet dizin açıyor. Flash diskin erişim ayarlarından tam erişim izinlerini kaldırıyor. Flash diski NTFS olarak biçimlendirdim fakat izinleri nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum. Sağ tık → Özellikler’deki ayarları değiştirsem bile eski hâline geri dönüyor.

Bu izin ayarlarını Pardus üzerinden nasıl yaparım?

İlgili bağlantılı: Flash Disk Kısayol Virüsü ve Çözümü

Saygıyla

Kitaplar ve Belgeler – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM bağlantısında Pardus İşletim Sistemi kitabında 200. sayfada aşağıdaki bilgiler yazıyor.

1 Beğeni

Hocam eğer bu yöntemi evdeki parduslu bilgisayarınıza buşalır diye uyguluyorsanız gerek yok ben üniversitedeyken fotokopicideki bilgisayarlarda virüslüydü linux sistemine koyup …exe isimli virüsü ve gizlenmiş dizinlerden de dosylarınızı çıkarıp usb diski kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Yok hocam bu bilgisayar için değilde başka yerlere takıldığında o bilgisayara falan da bulaşmasın diye.
Önlemimizi almış olalım.

1 Beğeni

Hocam dendim ama sanırım NTFS olması bu komutları çalıştırmıyor. Çünkü yazıp özelliklerine girip izinlere baktığımda hâlâ değişmediğini görüyorum.

Doğrudur kardeş fazla bilgim yok

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.