NTFS klasörü şifreli

Yerel disk d deki verilerin üzerinde kilit işareti var hiç bir işlem yapamıyorum.

Windows’tan bilgisayarı kapatmak yerine yeniden başlatmayı deneyin. Yeni Windows sürümlerinde kapat seçeneği diski kilitli bırakıyor ve hızlı açılma için kullanıyor. Bu yüzden diğer işletim sistemleri erişemiyor. Yeniden başlat dediğinizde kilitlemeden ve gerçek anlamda bir kapatma işlemi yapıyor.

1 Beğeni

Windows yok sadece Pardus kurulu

Windowsta başlatı açıp cmd yazın ve ekranda gözüken yazılımı açın.
Komut satırı açılacaktır. Orada aşağıdaki komutları girip bilgisayarı kapatın ve Pardus üzerinden diske tekrar erişmeyi deneyin. Eğer sorunsuz açılır ve kullanabildikten sonra tekrar aynı sorunu verirse bilgisayarı 2. komutu girerek kapatmanızı öneririrm. pratikte zor olabilir. Bu sebepten masaüstünde boş alana sağ tuş tıklayıp Yeni > Kısayol seçekleri üzerinden bir kısayol oluşturun. Açılacak program yerine de 2. komutu aynen yazın. Böylece o kısayola çift tıkladığınızda bilgisayarınız sorunsuz bir şekilde kapanacaktır.

powercfg.exe /hibernate off
shutdown -s -t 0

Windows kurulu değil,windowsu yüklemeden Pardus üzerinde yapabileceğim bir işlem varsa daha iyi olur

D bölmünüz Ntfs mi Ext4 mü?

Ntfs olarak olarak duruyor değiştirmedim

Dosya yöneticisi root olarak açıp bölümebir de öyle bakın. Eğer tam erişim imkanı oluyorsa o zaman diski otomatik bağlama seçenekleri düzenlenmeli.

Hızlı başlatmayı kapatınca sorun düzeldi fakat şuanda ntfs klasörü harici olarak gözüküyor güvenlikten yana bir sorun oluşturur mu?

Aaaah ah. Bu microsoftun yatacak yeri yok. Bu kadar bencil ve egoist bir firma ve onun işletim sistemi olur mu yahu.:expressionless::expressionless::expressionless:
Kim bilir nesini değiştirdi yine.
Eğer kullanımda sıkıntı çıkartmıyorsa pek sorun olmaz kanaatimce

Tamam teşekkür ederim :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni