NVIDIA Ekran kartı (kapalı kaynak kodlu sürücülü) kullanılan sistemde komut isteği

Merhabalar,

Sisteminde NVIDIA ekran kartı olanlar ve kapalı kaynak kodlu sürücü kullananlar aşağıdaki tek satırlık komutların çıktısını ve ekran kartı modelini paylaşabilir mi?

Komut 1:
nvidia-smi --query-accounted-apps=gpu_uuid,gpu_bus_id,pid,memory_utilization,gpu_utilization,time --format=csv

Komut 2:
nvidia-smi --query-accounted-apps=gpu_uuid,gpu_bus_id,pid,max_memory_usage,gpu_utilization,time --format=csv

Sistem Gözlem Merkezine bir özellik eklemeyi düşünüyorum (NVIDIA GPU’lar için İşlemler sekmesinde GPU kullanımı ve GPU belleği sütunları).

Komutu çalıştırmadan önce ekran kartını kullanan uygulama/program çalıştırmak gerekebilir.

Teşekkürler

Güncelleme: Komutlar güncellenmiştir.

Selamunlayeküm hocam
verdiğiniz komut bende tam bir şey döndürmedi

bu arada bende depodaki sürücüyü değil de nvidianın kendi deposundaki son sürüm sürcüyü yüklü.

NVIDIA-SMI 535.104.12             Driver Version: 535.104.12   CUDA Version: 12.2

Aleyküm selam
used_memory, kısmını silip tekrar deneyebilir misiniz?

Önceki komut çalıştı. Sisteminizde NVIDIA GPU’yu kullanan işlem yokmuş gibi gözüküyor. Ama GPU kullanımı %100.
Şu komut çalışıyor mu? memory_utilization kısmını ekledim.

nvidia-smi --query-accounted-apps=gpu_uuid,gpu_bus_id,pid,memory_utilization,gpu_utilization,time --format=csv

nvidia-smi --query-accounted-apps=gpu_uuid,gpu_bus_id,pid,memory_utilization,
gpu_utilization,time --format=csv
Field “memory_utilization” is not a valid field to query.

Son olarak, yine GPU’da yük varken şu komutların çıktısını paylaşabilir misiniz?

Komut 1:
nvidia-smi --query-accounted-apps=gpu_uuid,gpu_bus_id,pid,max_memory_usage,gpu_utilization,time --format=csv

Komut 2:
nvidia-smi --query-accounted-apps=pid,gpu_utilization,time --format=csv

çıktılar böyle hocam

Teşekkürler. GPU kullanan işlemleri bu komutların altında göstermiyor. Belki GPU modeli ile ilgilidir. Ama used_memory kısmının desteklenmediğini öğrenmiş oldum.

NVIDIA kartı ve kapalı kaynak kodlu sürücü kullanan olan başka kullanıcılar da paylaşım yapabilirler.

Hocam inşAllah yardımcı olabilmişimdir

bunu ceavp olarak yayınlarsanız daha iyi olurdu. Çünkü yorum gözükmeyebiliyor

@Arastirmaci
Cevap olarak da paylaştım.
Ekran kartınız da son bir kaç seriden. Nasıl bir sonuç verdiğini de öğrenmiş oldum. AMD ekran kartıyla ilgili konuda da vakit ayırmıştınız. Tekrar teşekkürler.

1 Beğeni

RTX 3060 ekran kartı modeli için komut sonuçları tarafından paylaşıldı. Ama GPU kullanan işlemler listelenmedi.

NVIDIA kartı ve kapalı kaynak kodlu sürücü kullanan olan başka kullanıcılar da paylaşım yapabilirler.

İstediğiniz komutların çıktıları RTX3070 + Intel GPU kullanan biri olarak bende bu şekilde:

1 Beğeni

Teşekkürler. Sadece nvidia-smi komutuyla GPU kullanan işlemleri listeliyor ama query-accounted-apps parametresiyle bunları listelemiyor.

Belki başka kullanıcılar tarafından RTX3000 serisi dışında bir ekran kartı için de sonuç paylaşılabilir. Belki bu seride olan bir durumdur.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.