Nvidia gt 430 sürücü yükleme sorunu?

Konuda anatılanları yaptıktan sonra bigisayarı yeniden başlatınca siyah ekranda kaldı.

Merhaba, büyük bir ihtimalle nvidia son versiyon sürücü kurmuşsunuz. 390xx ile başlayan bir sürüm kurmanız gerekir. Nvidia nın sitesinden 390.132 versiyon sürücüyü önerebilirim. kullandığım laptopta gt540 ekran kartı var ve sorunsuz çalışıyor.

Temiz kurulum yaptıktan sonra Synaptic’ten nvidia-legacy-390xx-driver’ı bulup kurdum. Versiyon 390.116 yüklendi şuan sorunsuz kullanıyorum. Sizin anlattığınız yöntemle yükseltme yapsam sorunla karşılaşırmıyım emin değilim.

Bendeki çıktı bu şekilde, ama zaten yüklemiş olduğum driver aynı zamanda.

Detected NVIDIA GPUs:
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation GF108 [GeForce GT 430] [10de:0de1] (rev a1)
Checking card:  NVIDIA Corporation GF108 [GeForce GT 430] (rev a1)
Your card is only supported up to the 390 legacy drivers series.
It is recommended to install the
nvidia-legacy-390xx-driver package.

Bir sorun çıkmaz 390xx sürücü olduğu sürece. Ama bir problem yoksa update yapmanızı tavsiye etmem. Esas kural çalışıyorsa kurcalamayacaksın. Zaten ekran kartınız eski olduğu için gelen yükseltmeler size pek fayda vermeyecektir.

Yükseltme yapma isteğim aslında steam uygulamasından dolayı ekran kartım çalıştırmıyor.
Steam uygulaması yükleniyor fakat açılmıyor hata veriyor.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.