Nvidia gt840m ekran karti sürücü kurul hatas

Kullandigim isletim sistemi : pardus 17.3 dde
Ekran karti: gt840m

Ekran kartimin oyunlarda calismamasi sebebi ile forumda gordugum ekran karti surucu yukleme komutlarini ucbirime yazdim
Sudo apt-get install nvidia-legacy-340xx-driver nvidia-settings nvidia-xconfig
daha sonrasında ise bilgisayarımı yeniden başlattım.Ardından siyah ekran ve yanıp sönen çizgi geldi ctrl+alt+f2 tuşu ile tty ekranını açtım ve startx yazdım no screens found hatası aldım
bilgisayarımı nasıl düzeltebilirim ve ekran kartımı en son sürümüne güncelleyebilirim ?

Kurmuş olduğunuz legacy paketini kaldırınız.
sudo apt remove nvidia-legacy-340xx-driver sistemi yeniden başlatmayı deneyiniz.
Masaüstü gelirse Geforce Driver Results | NVIDIA linkindeki sürücüyü kurmayı deneyiniz.

1 Beğeni

Verdiginiz komutu yazdim fakat bir sonuc alamadim aynu siyah ekran cikmaya devam ediyor

Linkte verdiğim sürücüyü indiriniz. Nvidia GeForce 7300LE Ekran Kartı sürücü yükleme - cuneyt.ulusoy tarafından #2 linkindeki şekilde kurulum yapınız.

Dediginiz sekilde yaptim fakat bu hatayi aldim ve yeniden baslattigim zaman masaustu gelmiyor

Kurulum sırasında hata aldınız mı? Kurulum normal şekilde sonlandı mı?
Linkteki adımlar da bulunan sudo systemctl stop lightdm.service komutunu kullandıktan sonra kurulum yaptınız değilmi?

Evet dediginiz komutu yazdiktan sonra yaptim

Komutları kullanırken hata aldınız mı?

En son komutu yazdiktan sonra http://i.hizliresim.com/1EggnN.jpg

Hatami bilmuyorum ama boyle bir ekran geldi

Burdaki işlemde devam butonuna bastıktan sonra hata aldınız mı?

Devam butonuna bastiktan sonra bu hatayi aldim
http://forum.pardus.org.tr/uploads/default/original/2X/4/4e46b093e34a9192dea5903386b4da581d51538d.jpg

İşlem iptal edilmiş gözüküyor. Aborting yazan butonamı bastınız acaba? Yoksa diğer butona basıncamı bu uyarı çıkıyor?

Continue installation butonuna bastigim zaman hatayi aliyorum

sudo apt install nvidia-kernel-common komutunu çalıştırıp yeniden sistemi başlatınız.

Verdiginiz komutu yazdim

Ve yeniden baslattigim zaman ekran bu sekilde takili kaliyor

Sisteminizi yeni kurduysanız temiz kurulum yapmanız daha kolay olacaktır. Canlı sistemde açarak varsa dosyalarınızın yedeğini alıp temiz kurulum yapmayı deneyiniz.

Hocam ilk yorumda kaldırınız (remove) diyip kurma (install) kodu vermişsiniz herhalde oradan kaynaklandı problem :slight_smile:

1 Beğeni

:slight_smile: hız felakettir :slight_smile: teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.