Öğrenci Temsilcisi Seçim Programı

Python dilini çözmek ve okullarda öğrenci temsilcisi seçimlerini kolaylaştırmak için bir program yazmıştım. Ancak öğrenci temsilcisi seçimleri okullarda kaldırıldığından yazdığım program boşa gitti. Buradan paylaşıyorum, belki işinize yarar. Programda eksik bir şeyler vardı, kullanılamayacağından daha fazla üzerine düşemedim. Kodlamayla ilgilenenlerin işine yarayabilir.

Çalışabilmesi için programın ihtiyacı olan paketleri öncelikle kurmanız gerekmektedir:
sudo apt-get install python3-xlsxwriter python3-xlrd python3-tk python3-pil python3-pil.imagetk

Program dosyaları için tıklayınız (Google Drive)

2 Beğeni

Bu tarz büyük küçük her türlü proje veya tek dosya kodlarınızı github.com veya gitlab.com veya acikkaynak.gov.tr gibi sitelerde repository açarak veya gist ile tek dosya şeklinde paylaşırsanız çok daha iyi olur.

Hem zip dosyası gibi bir şeyi indirip açmadan kodları görmüş oluruz, hem de daha da geliştirilebilir ve bir ihtiyacı çözen bir uygulama haline gelebilir :slight_smile:

Elinize sağlık.

3 Beğeni

Sanırım ekleyebildim:
https://kod.acikkaynak.gov.tr/hayrett/ogrenci-temsilcisi-secim-programi

4 Beğeni

S.a paylaşım için teşekkürler gerekli paketleri kurdum program dosyalarını indirdim ama çalıştıramadım çalıştırmak için ne yapmamız lazım komut satırından python secmen.py komutu girerek açmaya çalıştım

a.S.

yerine
python3 secmen.py
yazın.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.