Okuldaki akıllı tahta açılmıyor

Arkadaşlar sınıfımdaki akıllı tahtanın açılma süresi 999 saniyeydi ben onu düzeltmek istedim açılma süresini sıfır yaptım. Fark etmeden windowstan pardusa almışım. Simsiyah bir ekran geliyor ardından ekranda sürekli “Grub” yazıyor. Ne yapmalıyım.

1 Beğeni

Aşağıdaki komutları sırayla uygulayınız (Her satırdan sonra Enter ile komutları çalıştırın):
ls (Grubun kurulu olduğu bölümü bulun. Örnek: hd0,msdos2)
linux (hd0,msdos2)/boot/vmlinuz-3.16.0-4-amd64 root=/dev/sda (Buradaki vmli… ile başlayan komutta tab tuşuna basın otomatik tamamlayacaktır. /dev/sda Sistemlerin kurulu olduğu disk. Tahta olduğu için muhtemelen sda dır.)
initrd (hd0,msdos2)/boot/initrd.img-3.16.0-4-amd64
boot
Sistem açılırsa Grub customizer yükleyerek düzenleyiniz.

2 Beğeni

Tamamen PARDUS kur kurtul

1 Beğeni

Arkadaş ben yaparım dedi ve yanlışlıkla windowsu tahtadan sildi. Herhangi bir yerden tahtadaki windowsu bulabilir miyim (tahta win 7 ydi)

Canlı sistem ile (Pardus’u kurduğunuz flashdisk) ve windows bölümünde dosyaların olup olmadığını kontrol edin. Eğer duruyorsa grub-customizer kurup grubu yeniden ayarlayın.Eğer windows bölümü boş ise yeniden kurulum gerekecektir.

Pardusu kurduğum flash disk bende değil (pardusu ben kurmadım)

Sitemizden iso kalıp dosyasını indirerek piw ile yeni bir flash diske yazdırarak kurabilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.