Öneri: İmleç Hassasiyeti

ETAP kullanan öğretmenlerimizden gelen bazı dönütleri (istek/öneri) paylaşmak istiyorum;

Mesela bir pecereyi kenarından tutup genişletmek ya da daraltmak istediklerinde, pencere çerçevesinin üzerine imlecin ille de en ucunu denk getirmekte zorlandıklarını, bunun biraz sinir bozucu olduğunu söylüyorlar. Bir şeyi tutup çekmek istediklerinde imlecin sivri ucunu oraya denk getirmeye çalıştıklarını bu konuda dokunmatık kullanımın daha kolaylaştırılması gerektiğini söylüyorlar. (Bugün açtığım bir pdf belgesinde solda pdf sayfalarının göründüğü bölünmüş pencereyi daraltmak istediğimde haketten de imlecin ucunu pencere bölmesine tam oturtmadan söz konusu bölmeyi bir türlü daraltamadım.) Bu sorun özellikle ekran karartma özelliğinde de, karartılmış bölgeyi biraz büyültmek istediğimizde sıkıntı çıkarabiliyor.

Bilgisayar açılırken ekran 2’ye bölünüp O.S. seçimi istediğinde (bana da saçma geliyor ama) windows tarafı parmağı hemen algılayıp açılırken PARDUS tarafına resmen güçlü bir şekilde bastırmak gerekiyor. Bazen bir kaç kez bastıra bastıra dokunmanız gerekiyor. Hatta PARDUS’u açıp oturum seçme ekranına geldiğinizde orada da dokunmatik hassasiyetin az olduğu gözlemlenebiliyor.

z-kitap ların tamamının çalışmıyor olması öğretmenler için gerçekten sıkıntı fakat bu durumun PARDUS’un bir eksikliği olmadığını, yayıncı firmaların anlaştığı yazılım şirketlerinin Windows’a göre kitapları kodladıklarını anlattım. (Umarım tatmin olmuşlardır :slight_smile:)

ETA Paneli çok beğeniyorlar, hepsi işlerini çok kolaylaştırdığını söylüyor. Kalem aracı çok pratik. Flash diskin içinde virüslerin etkisiz olması ayrıca güzel.

3 Beğeni

Tam gaz çalışıyoruz hocam, sonunda ben de el attım yetiştirmeye çalışıyoruz bazı şeyleri …

Not: bu ekran görüntüsü sanal geliştirme ortamından alınmıştır!

2 Beğeni

Görünüm olarak 17.3’e benziyor. Böyle olması daha güzel, masaüstü cihazlarda 17.3 olacağı için alışmaları kolaylaşır. Teşekkürler, çalışmalarınızda başarılar.

2 Beğeni

Arkadaşlar bir hocamız az önce derste çağırdı. Aşağıda ekran görüntüsünü verdiğim EBA Ders ekranında oturup kapatma ve geri dönme tuşlarına basmak haketten çok zor. Windows’ta bunun çok daha kolay yapılabildiğini söyledi. İmleci tam buradaki küçük üçgene denk getirmeye çalışmak zor gerçekten.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.