Önerilen Programlarla İlgileniyor musunuz?

Sayın yetkililer,

Belli aralıklarla yazılım merkezinden “uygulama öner” aracılığıyla uygulamalar öneriyorum. Fakat bunların sonucu ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim. Merakta kaldım.

Önerilen programlarla ilgileniyor musunuz?

Eklemeniz önemli değil, ya da neden eklenmediğine dair bilgi vermek zorunda değilsiniz. Ancak benim açımdan bakacak olursanız ses seda olmayınca insan merakta kalıyor.

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Belli aralıklarla kontrol edilip mümkün olanlar ekleniyor.
Son eklenenler: https://apps.pardus.org.tr/cat/all?sort=date

Önerilen uygulamanın depoda mevcut olması, açık kaynak kodlu olması, deb paketinin olması veya deb paketlenebilir olması gibi süreci etkileyen bazı faktörler mevcut.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

10 gnome uygulaması önerdim. 4 kabul, 6 uygulama gnome-core bağımlılığı sebebiyle kabul edilmedi.
8 xfce uygulaması önerdim. 2 kabul, 6 uygulama xfce4-goodies bağımlılığı sebebiyle kabul edilmedi.

Bağımlılık sebebiyle uygulamaları kuramamak veya kaldırırken temel paketlerin kaldırılması ihtimali Flatpak ve Snap gibi alternatifleri öne çıkarıyor.

Umarım Flatpak desteği Pardus mağazasına da gelir.

İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Flatpak yoluyla birkaç uygulama kurmuşluğum var. Benim şahsi düşüncem, flatpaktan kuracağıma kendi dağıtımımın deposundan kurarım. Daha iyi olur. Ancak bu zorlu bir süreç anlaşılan.

Bu arada Gweled oyununu kurmaya çalıştım dün, ancak kuramadım. Keşke depoya eklense. Öneri gönderdim.

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.