Openshot parçalanma arızası

iyi günler.
openshot’un en son v2.5.1 sürümünü appimage olarak indirdim.çalışıyor. fakat içe aktardığım videoyu zaman çizelgesinin üstüne getirdiğim anda program kapanıyor. uçbirimden çalıştırdığımda parçalanma arızası uyarısı alıyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Ekran görüntüsü_2020-08-15_00-14-05

Merhabalar, export OPENSSL_CONF=/etc/ssl/ komutunu girip sonra programı uçbirimden çalıştırmayı dener misiniz?

1 Beğeni

merhaba. teşekkür ederim. dediğiniz gibi yapınca düzgün çalıştı sonra normal çalıştırdım yine eskisi gibi oldu. kalıcı hale nasıl getirebilirim?

Bu birçok programda rastlanan bir Debian sorunu. Debian 11’de appimage ile de yaşanıyor. Özetle çalıştırılan program libssl.conf dosyasını
Öncelikle libssl1.1 ve libssl1.1:i386 paketlerini indirip güncellemeyi deneyebilirsiniz.
sudo apt-get update
sudo install libssl1.1
sudo install libssl1.1:i386

Github’da bununla ilgili çok konu açılmış. Bulduğum en pratik çözüm bu bağlantıda shartge adlı kullanıcının çözümü. Debian:Unstable bin/openssl.Linux.x86_64 libssl_conf.so: cannot open shared object file · Issue #1117 · drwetter/testssl.sh · GitHub ancak kendi bilgisayarımda /bin/etc/ diye bir dosya dizini bulamadım. Bin ve etc dizinleri ayrı birer dosya gözüküyor. eğer sizde bu konum var ise deneyebilirsiniz. Eğer yoksa shartge kullanıcısının çözümünden yola çıkarak aklıma bu çözüm geldi bunu deneyebilirsiniz:
export OPENSSL_CONF=/etc/ssl/openssl.cnf
./openssl.Linux.x86_64 ciphers

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

sudo install libssl1.1
sudo install libssl1.1:i386
bunları yaparken de hedef dosya işleyeni eksik diyor

teşekkür ederim denedim ama olmadı.ilk yönteminizi kullanmaya devam edeceğim.