Opera Tarayıcıda yaşadığım sıkıntı

Parolanızı girip root olun. Sonra:

apt-get install sudo

komutunu girin. Sonra kullanıcı eklemek için:

adduser muhammed sudo

girin ve sistemi yeniden başlatın.

Detaylı bilgi için: Debian 8'e sudo özelliği eklemek | recnes.com

Sonra, önceki mesajımdaki adımları uygulayın.

Hocam bu konuda sizi baya meşgul ettim, hakkızını helal edin.
Yalnuz su kodunu yazıp parolayı girince erişim engellendi diyor. Şifreleri doğru girdiğime eminim. Neden böyle bir hata verir anlayamadım. Şuan oturum açtığım hesapta yetkili bir hesap…

Synaptic açıp sudo kurabiliyor musunuz?

Hocam bu sudo nun kurulu olduğu anlamınamı geliyor ?

Evet, sudo -s diyerek root olabilirsiniz sanıyorum.

Root olunca:

adduser muhammed sudo

girin.

Evet hocam bu sefer oldu. Dosya operanın içine kopyalandı. Ama bu seferde video dosyasının olduğu sayfada opera şöyle bir hata veriyor;

Yani bu opera neden böyle sıkıntı çıkarıyor anlamış değilim. Windows’tan kalma kullanım alışkanlığı var diye operada ısrar ediyorum ama bu kadar uğraş

html5test.com dan tarayıcınızın hangi dosyaları açıp açamadığını test edebeilirsiniz. Mesela ben de canlı derslerde paylaşmak için Okulistik’den video açmam gerekiyordu ama ne Firefox, ne Opera ne de Chrome açtı. Bunun sebebi Linux için geliştirilen tarayıcıların Windows sürümü kadar iyi olmaması. Chromium ve Chromium tabanı kullanan tarayıcılarda bir sorun yaşayacağını sanmıyorum çünkü ben sorunumu öyle çözdüm. Sana da Brave kullanmanı tavsiye ederim. Eğer illaki Opera kullanmak istiyorsanız Pardus Paket Yükleyici’de Opera da var. Umarım sorununa çaresini bulabilirsiniz ama eğer tahminim doğru ise (HTML5 Testi’nin zayıf olması) Chromium ya da Brave kullanmanızı tavsiye ederim. İyi forumlar.

Evet çalışmıyordu ama çözdüm (kde neon üzerinde çalıştırdım)

Sağ üstten Download ZIP yazan yerden indirin ve zipli dosyayı çıkartın.
Sonra opera_x264_support.sh sağ tıkla ve çalıştırılabilir yap. Çalıştırın, yeni bir libffmpeg.so inecek, sonra diğerinin yerine onu kopyalayın, yine aynı yere.

2 Beğeni

opera_x264_support.sh bu dosyayı nasıl çalıştırılabilir hale getireceğiz ? Sağ tıkladım

1 Beğeni

opera_x264_support.sh bu dosyayı nasıl çalıştırılabilir hale getireceğiz ?

1 Beğeni
  • Scriptin olduğu yere gidin. (büyük ihtimalde sizin İndirilenler klasörünüzdür.)
  • Boş bir alana sağ tıklayıp Burada Terminal Aç seçeneğine tıklayın.
  • Sonra sırası ile aşağıdaki komutları yazıp entera basın:
chmod +x opera_x264_support.sh
./opera_x264_support.sh
2 Beğeni

Dosyanın bulunduğu yerde önce linux.zip adında bir dosya gözüktü, indirme bittikten sonra zip dosyası birden kayboldu. İki defa denedim ikisinde de böyle oldu.

Peki ya başka bir dosya oluştu mu?

Hayır oluşmadı. Belgeler klasöründe sadece opera_x264_support.sh dosyası mevcut.

sudo ./opera_x264_support.sh

Bunu deneyin. Video açın. Test edin.

Ben bir kısmını kopyalamışım, o yüzden bulunduğu yere indirmişti.

Dosyayı metin editörüyle açıp, overwrite opera libffmpeg kısmından aşağısını silip, kaydedin, bulunduğu yere iner.

1 Beğeni

İşte bu kadar :slight_smile:

Sonunda oldu. Yani opera değer miydi bu kadar uğraştırmana…

@deruni ve @Afacan hocalarım Allah razı olsun.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.