Oracle VM Virtual Boxta sistemimi açamıyorum!

Oracle VM Virtual Box a android x86 yükledim.Başlat butonuna basınca Android-x86 seçiyorum.Siyah ekran geliyor.

Progres Detecting Android-x86. . .

yazıyor ardından android sistem açılmıyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

1 Beğeni
1 Beğeni

Bende 3D yok 3B var anlamadım.Grafik bağdaştırıcı türlerinin hepsini denedim olmadı.Bilgisi fikri olan varmı ? Ekran kartım NVDIA 9400GT.

Daha sonra sanal makineyi başlatarak "Misafir Eklentileri"ni kuracağız. Ancak, VirtualBox Kullanıcı El Kitabı’nda belirtildiği gibi, 3D hızlandırıcısı için Misafir Eklentileri’nin Windows sanal makineler üzerine "Güvenli Kip"te kurulması gerek. Bunun için makineyi açarken F8’e basarak güvenli kipi seçmek gerek. Windows Güvenli Kip’te açıldıktan sanal makinenin penceresinin “Aygıtlar” menüsünden “Misafir Eklentilerini (Guest Additions) yükle…” komutunu vererek kuruluma başlayabiliriz.

Yabancı olduğu için anlayamadım.Bunu nasıl yapabilirim ?

Heee??

anlamadim ki dedigini ne windowsu?

Androidi simdi pardus üzerindeki Virtualbox a mi yoksa Windows üzerindeki Virtualboxa mi yükledin?

Virtualboxu pardus ayrintilariyla nasil yüklendigini bu Playlist de bulabilirsin. Extension Packi da anlatiyorum ve Virtualboxun ihtiyaci olan eklentileri de

1 Beğeni

Sistemim Pardus.Çözüm bulamıyorum birşeyler bulmaya çalışıyorum.

Ucbiriminden bunlarin ciktisini lütfen bir paylas:

vboxmanage --version
VBoxManage list usbhost
1 Beğeni

Verdiğin komutlar sonucunda hiçbir sorun yok videodaki gibi.Android x86 sitesinden 64bit indirip kurmuştum.Birde 32 bitliğini indirip kurdum aynı ayarlarla ekran denetleyici kısmından VMSVGA ile çalışmadı.Ekran denetleyicisi VboxSVGA seçip 3B etkinleştiremedim ikisi aynı anda kullanılamıyor.Sonra başlattım

Progres Detecting Android-x86. . .
-Consol

geldi 64 bitte sadece - geliyordu consol yoktu ardından yazılar kaybolduktan 15 sn sonra sistem açıldı.
Sanrıım 3D seçeneği olmadığı için etkinleştiremediğimden dolayı sistem çalışıyor ama biraz yavaş çalışıyor.Oysa ekran kartım 3D destekliyor diye biliyorum ayrıca işlemcimde intel® Sanallaştırma Teknolojisi (VT-x) destekliyor.Ama 3D seçeneği yok ve VT-x tıklanmıyor, aktifleştiremiyorum.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.