Oracle VM VirtualBox Çözünürlük Ayarları

VirtualBox’a Windos 10 Pro kurdum ancak çözünürlük 1024x768. Çözünürlüğü 1366x768 yapamıyorum. Ayar kısmında herhangi bir seçenei seçtirmiyor. Ne yapmam lazım?

misafir eklentisi araması yapınız.

Anlamadım açar mısınız biraz?

Pardus için;

misafir1

https://forum.pardus.org.tr/search?q=misafir%20eklentisi

Windows için (örnek)

Anlayamadım. Lütfen bana biraz daha yardımcı olun. Benim bilgisayarım Pardus 17.4. Virtual box ise Pardus mağazadan indirdim. Virtualbox a windows 10 pro yüklüyorum. ve çözünürlüğü ayarlıyamıyorum. Yukarıda Pardus için windows için yazmışsınız ne için olduğunu anlayamadım. Lütfen rica etsem benim sorunumu nasıl çözeceğimi yazar mısınız?

Windows 10 çalışırken VirtualBox “Aygıtlar” menüsünden “Misafir Eklentileri CD Kalıbını Yerleştir” seçeneğini seçiniz. Bu seçenek, sanal CD sürücüsüne VirtualBox misafir eklentileri CD kalıbı yerleşecektir.

1 Beğeni

Lütfen! Bu konu için son kez sizlerden rica ediyorum tüm adımları bir kerede açıklayıcı bir şekilde yazar mısınız? Pardus işletim sistemini kullanıyorum ve Virtual Box da Winows 10 kullanmak istiyorum. Flash bellekleri algılayacak ve çözünürlük ayarlarını geniş ekrana nasıl ayarlıyacağımı açık ve net bir şekilde anlatır mısınız?

Virtualbox ta Windows 10 çalışırken yukarıdaki menüden sırasıyla Aygıtlar>Misafir Eklentileri seçeneğine tıklayın virtualbox için gerekli olan driverlar kurulacaktır

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.