Orjinal pardus xfce icon temasını n rengini değiştirme

Arkadaşlar pardus icon temasının birçok renkli dizin klasörleri mevcut bunun anlamı icon temasının rengini değitirebilirsiniz bunun için ise yapmamız gereken:
sudo find /usr/share/icons/pardus -type l -path ‘/places/’ ( -ilname ‘-blue-’ -o -ilname ‘-blue.’ ) ! -iname ‘-blue-’ ! -iname ‘-blue.’ -exec bash -c ‘echo “icon: $0”; link="$(readlink “$0”)"; echo “link: $link”; newlink="${link/-blue/-orange}"; echo “newlink: $newlink”; sudo ln -sf “$newlink” “$0”;echo’ ‘{}’ ;

terminalde bu kodu girmeden önce orange yazan yere istediğiniz rengin ismini girmeniz usr/share/icons/pardus /48x48/places ten dosyanın resimlere bakıp istediğiniz rengi görüp koda yazabilirsiniz.
Daha sonra bu kodu girmeniz yeterli olacaktır.
sudo update-icon-caches /usr/share/icons/*

sudo find /usr/share/icons/pardus -type l -path ‘/places/’ ( -ilname ‘-orange-’ -o -ilname ‘-orange.’ ) ! -iname ‘-orange-’ ! -iname ‘-orange.’ -exec bash -c ‘echo “icon: $0”; link="$(readlink “$0”)"; echo “link: $link”; newlink="${link/-orange/-black}"; echo “newlink: $newlink”; sudo ln -sf “$newlink” “$0”;echo’ ‘{}’ ;

5 Beğeni

Arkadaşlar niye bilmiyorum bilgisayarda copy paste yaptığımda çalışıyor fakat kod forumdan kopyala yapıştır yaptığımda hata veriyor eğer sizde de öyle olursa diye çalışan kodu bir daha atıyorum
find /usr/share/icons/pardus -type l -path '*/places/*' \( -ilname '*-blue-*' -o -ilname '*-blue.*' \) ! -iname '*-blue-*' ! -iname '*-blue.*' -exec bash -c 'echo "icon: $0"; link="$(readlink "$0")"; echo "link: $link"; newlink="${link/-blue/-orange}"; echo "newlink: $newlink"; sudo ln -sf "$newlink" "$0";echo' '{}' \;

1 Beğeni

Teşekkür ederim .Daha önce nasıl yapılır diye sormuştum.

tekrar renk değişime,örnek;

find /usr/share/icons/pardus -type l -path ‘ /places/ ’ ( -ilname ‘ -orange- ’ -o -ilname ‘ -orange. ’ ) ! -iname ‘ -orange- ’ ! -iname ‘ -orange. ’ -exec bash -c ‘echo “icon: $0”; link="$(readlink “$0”)"; echo “link: $link”; newlink="${link/-orange/-yellow}"; echo “newlink: $newlink”; sudo ln -sf “$newlink” “$0”;echo’ ‘{}’ ;

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.