Oturum Açma Ekranı Girememe Problemi Döngü (Çözüldü)

Pardus 19.4 yüklü bilgisayarım dün gayet normal bir şekilde işlemlerimi tamamlayıp kapattığım halde bugün açılmıyor.

Yaşadığım sorun; oturum açma ekranında şifremi girdikten sonra sürekli aynı ekrana yönlendirmesidir.

Forumda daha önceden benzeri problemler yaşanmış ve çözülmüş ama ben onları yapamıyorum.

Grub ekranında e ile quiet splash yazısının yanına 3 yazıyorum f10’a tıkladıktan sonra siyah ekrandaki çizgi yanıp sönüyor ve 30 dk 1 saat hiç birşey yapmıyor.

Tty ekranına girmek için ctrl+alt+1 ve 6 arasındaki tüm kombinasyonları yapıyorum ama ekranın kararmasından başka birşey olmuyor ancak ctrl+alt+7 ile oturum açma ekranına geri dönüyorum.

Önceki Konular
1- Giriş Ekranı Döngüsü
2- Login ekranında giriş yapamamak

1- Oturum Açma Ekranı Sürekli Yenileniyor
2- Grub üzerinden quiet splash 3 çalışmıyor.
3- TTY ekranına giremiyorum.
4- Grub üzerinden recovery mode’larda da 1. problem yaşanıyor.

1 Beğeni

Hamdolsun sorunum çözüldü.

Onboard ekran kartı üzerinden açılış yaptım. Bu sefer giriş ekranına da gelmiyordu ama yanıp sönen imleç kısmında ctrl+alt+f2 kombinasyonu ile tty ekranına ulaşabildim. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrası Giriş Ekranı Döngüsü talimatlarını uyguladım ve sorun çözüldü.

Anladığım kadarıyla, cihazın hafızası son yaptığım işlemlerden dolayı dolmuş olduğu için bilgisayarı açamadım. TTY ekranına da nvidia ekran kartım ve sürücüsü dolayısıyla bağlanamadım. Talimatları yukarıda bahsetmiş olduğum şekilde yapınca sorun çözülmüş oldu.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.