Oturum açma ekranında şifre kabul etmiyor

DDE şifre kabul etmiyor Gönderisinden tartışılmaya devam ediliyor:

Bu konuda cevap veremediğim için yeni konu açmak zorunda kaldım pardus 17.3 gnome masaüstü ile kullanıyorum. bu sabah benzer şekilde sisteme giriş yapamadım açılır gibi oluyor ama açılmıyor. İlk açılışta onarmayı deneyeceğim eğer olmaz ise tarif ettiğiniz gibi etc içindeki dosyayı yollayabilir miyim? Teşekkür ederim.

Canlı sistemde açarak Pardus’un kurulu olduğu diske girin ve kullanıcınızın ev dizinine girin. CTRL+H tuşu ile gizli dosyaları gösterip .Xauthority isimli dosyayı silin ve yeniden deneyin.


Dediklerinizi yaptım ama sonuç değişmedi sadece resimde görülen wayland üzerinde GNOME bölümü şifre kabul ediyor. Diğerleri kabul etmiyor açılır gibi olup tekrar bu ekrana dönüyor.

Herhangi bir paket kaldırma işlemi yaptınız mı?
Bu işlemlerde kaldırılan paketleri kontrol ettiniz mi? Belki diğer arayüzlerle ilgili paketleri kaldırmış olabilirsiniz.
Hangi arayüzde açılıyorsa o arayüzde oturumu açın ve sudo apt install --reinstall pardus-xfce-* komutu ile xfce arayüzünü yeniden kurup bu arayüzde açmayı deneyin.

Bu sorun oluşmadan önce paket kaldırıp kaldırmadığımı hatırlamıyorum. XFCE oturumu çalışırken uykudan uyanmama gibi sıkıntıları vardı o yüzden GNOME masaüstünü kullanmaya başladım ve çok alıştım hoşuma gitti ama şimdi sadece Waylan üzerinde GNOME çalışıyor ve diğer GNOME masaüstünden farkı ne onu bil bilmiyorum. Hayırlısı artık deneyip görelim en kötü ihtimal temiz kurulum yaparım.

xfce arayüzünü tekrardan kurdum ama değişen bir şey olmadı. Wayland üzerinde GNOME şifre kabul ediyor diğerleri kabul etmiyor.

Xfce ile oturum açmaya çalışın ve tekrar hataya düşsün. Tekrar açılış yapın ama terminal ekranından tty olarak açın. Ev kullanıcı dizininde ki gizli olan .xsession-errors dosyayı kopyalayın ve paylaşın.

.xsesion-errors dosyası ektedir.

https://drive.google.com/file/d/116ZoW7ngiH483Y9r7i4pJ15j641tQ8y7/view?usp=sharing

blackbox ile ilgili bir işlem yapmışsınız. Ya uygulamayı kaldırmışsınız ya da tema gibi bir paketi kaldırmışsınız ve bu dosyayı bulamıyor. Uygulamayı yeniden yükleyin.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.