Oturum açma sorunları

Merhabalar,
Pardus DDE 17.4 kullanıyorum.
Hem Q hem de Fe klavye kontrol merkezinden eklenmiş durumda ve oturum açtıktan sonra sorunsuz değişim yaparak kullanabiliyorum. Fakat oturum açarken Fe klavye kullanamıyorum. Şifre girdiğim alanın yan tarafından Fe klavyeyi seçmeme rağmen oturum açılmıyor.
Yine aynı makinede birde sudo grubuna dahil olmayan kullanıcım var. Şifresiz oturum açması için kontrol merkezinden ayarlarını yaptım fakat oturum açmak için “Oturum Aç” butonuna tıklayınca oturum açılmıyor. Otomatik giriş yapmak için ayarlayınca bilgisayar bu kullanıcı ile açılıyor.
Sorunlarımı nasıl çözebilirim, şimdiden teşekkürler.

DDE Kontrol Merkezinde, Hesaplar kısmında, giriş yapan kullanıcı adına tıklayıp; Otomatik oturum aç aktif, şifresiz oturum aç pasif durumda bırakılmalı. Böyle yaparsanız o kullanıcı otomatik giriş yapacaktır sanıyorum.

Merhabalar,

Oturumun otomatik açılmasında sorun yok. Ben oturumlar arasında geçiş yaparken bir tanesinin şifresiz olarak açılmasını istiyorum. Şifresiz olarak açılması için ayarladığımda şifre girme alanı yerine Oturumu Aç şeklinde bir buton geliyor fakat tıklanınca oturum açılmıyor.

Selamlar Öymen bey, forumda daha önce çözüme kavuşmuştu. Aşağıdaki adresi incelerseniz umarım sorununuz çözülür.

Merhabalar,
Verdiğiniz linkteki çözümlerde sadece Fe ya da sadece Q klavye kullanılabiliyor. Ben bunlar arasında geçiş yapmak istiyorum.
Teşekkürler.

O zaman benim kullandığım dizüstü BS Q idi ve usb F klavye takılı idi. Şifreyi sayı yaparsanız açılışta şifre sorunu yaşamazsınız. Ancak varsayılan olarak Q gelmekte. Bu sorun muhtemelen ilerde çözülür. Ben sürekli uğraşmamak için varsayılanı F yaptım rahat ettim. Siz inşallah kendi istediğiniz gibi bir çözüm bulabilirsiniz.

Ben de sayı kullanıyorum fakat birden fazla kişi aynı bilgisayarı kullanacak ve sıkıntı insanların Pardus’u istememesi. Bunun gibi küçük sorunlar yüzünden insanlar daha da soğuyor. Bunu yapamıyor o yüzden şöyle kullanın demek istemiyorum açıkcası. :frowning:
Bemin istediğim insanlara “Vay arkadaş, Türkler yapmış” dedirtebilmek. Zaman içinde bunun gibi sorunlar düzelecektir elbette.
Emek veren herkese teşekkür ediyorum, kolaylıklar, sabırlı günler.

1 Beğeni

Konuyla ilgili bir gelişme var mıdır?

Konu kapatılmasın diye yazıyorum bir gelişme var mı?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.