Oyun konsolu yapıcam

ben 8. sınıf öğrencisi programlama , 3d modelleme ve elektronik ile ilgilenen birisiyim kendime bi oyun konsolu toplıycam ama içine windows yerine kendi yaptığım playstation benzeri bir oyun konsolu işletim sistemi yapıcam yazılıma yeni başladım şuan java ve python öğreniyorum elimdekiş projeyi yapmak için hangi dilleri öğrenmem ve hangi çizgide gitmem gerekiyor atacağınız eğitim linkleri ve öneriler için şimdiden teşekkürler

3 Beğeni

Selamlar,

Şimdiki durumunuzda yapacağınız en iyi iş kendinizi en iyi şekilde geliştirmek ve bilgi ile donatmak olacaktır. Yazılım dünyası bir derya. Henüz gençsiniz fakat yine de yaklaşık olarak gelecek hedefinizi belirlemeye ve o alana yönelmeye şimdiden başlayın.

Python başlangıç için işinizi görecektir. Java ile de kendinizi nesne yönelimli programlama konusunda geliştirebilirsiniz.

Şunu unutmayın: Dil sadece bir araçtır. Yapacağınız yazılıma göre farklı diller ve teknolojiler kullanırsınız. Bu yüzden dil bağımsız olarak programlamanın temel mantığını kavramak gayet iyi olacaktır. Zira olayı kavradığınızda herhangi bir programlama dilini birkaç günde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca kesinlikle iyi bir üniversitede Bilgisayar Mühendisliği programını okumanızı öneririm. Çünkü her ne kadar bu işler internetten öğrenilebilse de Bilgisayar Mühendisliği okumuş biri ile okumamış biri arasında ufuk ve bilgi gelişmişliği olarak çok fark oluyor :slight_smile:

Hayatınızda ve çalışmalarınızda başarılar dilerim. Sabırla ve azimle yolunuzda devam edin.

4 Beğeni

Merhaba Efe,

Emind arkadasimizin dedikleri gayet dogru.
Ve bende senin projen icin basarilarimi sunarim.

Senin su bahsetigin konuda benim ilk aklima gelen seyler emulatörler dir.

Maalesef tükce emulatör hakkinda bir sey bulamadim

Bak burada bir linux yani pardus isletim sistemi icn de bir playstation emulatörü bulunuyor:

BU tarzi emulatörler C programlami dili icerisinde yazilic cünkü c programlama dilli bayagi donanin seviyesine yakin.

Burada bir kac tane daha bula bilirsin maalesef site ingilizce mutlaka ingilizce ögren cok önemli bir dil.

Selamlar :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba Efe, öncelikle yapmak istediğin şeyin bir işletim sistemi olması sebebiyle seni tebrik ederim.

Bilgisayar programlama - yazılım geliştirme - bilgisayar tabanlı grafik alanına giriş yapman ve ilerlemen için bir kaç tavsiye.

• En az teknik belgeleri okuyacak düzeyde İngilizce anlıyor olmak.
  • İşlemcilerin nasıl çalıştığı hakkında fikir sahibi olmak.
  • Programlamada temel olan veri yapıları ve algoritmalar hakkında bilgi - deneyim sahibi olmak.
  • Bilgisayar ağları hakkında fikir sahibi olmak.
  • Hiçbir zaman hayalinden vazgeçmemek.

Yukarıdaki maddeleri oturtursan, onlarca programlama dilinden, kütüphanelerden, araçlardan hangilerini kullanacağına rahatlıkla kendin karar verebilirsin.

İhtiyacın olan “Ufuk” senin içinde mevcut görünüyor. Bilgi senin öğrenme azminde saklı. Diploma ise işyerlerinin çalışanları elemek için kullandığı olmazsa olmaz bir argümandır. BKZ: Parameter vs argument

Başarılar dilerim.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.