Oyun kurarken aldıgım hata

Böyle bir hata alıyorum nedeni bilen yardım edebilir mi ?
aynı şekilde diger bir oyunda bu hatayı alıyorum

2 Beğeni

Zannedersem .exe uzantılıbir program kurmaya çalışıyorsun. .exe uzantısı linux sistemlerde çalışmaz veya wine ile kurulması gerekir. Hangi oyunu kurmaya çalıştığını belirtirsen belki yardımcı olabilirim.

1 Beğeni

[
League of Legends
]kurmaya çalıştım olmadı

Lolü ikinci diske kurmaya çalışıyorsan bazen olmuyor nedense. Bir de, lutrisle kuruyorsun sanırım, kurarken oyuna login olma. Kurduktan sonra kapat, sonra gir.

LOL, kopya ve hile korumasını sğalamak için DRM yazılım içerir. Bu sebeple Linux distrolarına kurulamaz, kurulsa oyun oynasanız bile büyük ihtimalle hile korumasına düşeceği için hesabınız ban yiyecektir.

2 Beğeni

Yoo çalışıyor en son 2 gün önce girdim. Lutris takımı bunu aşmak için ufak bi kod yazmış, onu terminalde yazınca bunu es geçiyor oynanabiliyor.

1 Beğeni

.exe formatındaki dosyalar Linux işletim sistemlerinde çalışmaz fakat Linux’e uyumlu oyunları Linux’e kurabilirsiniz.

Merhaba, Steam oyunu ise Steam kurarak çalıştırabilirsiniz.

@Mahsum_Cicen eğer bilgisayar üzerinde sadece linux işletim sistemi yüklü ise oyununuzu sağlıklı bir şekilde oynamanın tek yolu sanal makine kullanmak. Bunun için VMware kullanabilirsiniz. Windows 10 u VMware üzerinden çalıştırarak linux desteği olmayan oyunları da oynayabilirsiniz.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.