Oyundayken alt+tab yapınca bilgisayar kitleniyor

Merhaba, PARDUS GNOME 19.3 sürümünü kullanıyorum. Minecraft, oyununda alt+tab yaptığımda bilgisayar bir nevi kitleniyor her şey çalışıyor fakat ekranda gördüğünüz gibi kalıyor.
o sırada disccordda arkadaşlarımla konuşuyordum. Böyle kaldığı halde fareyi oynatabildim ve konuşmaya devam edebildim ama hiçbir yere basılmadı böyle kaldı alt+tab tuşlarıda çalışmadı.

WhatsApp Image 2020-10-30 at 23.07.32

Pencereler arası geçişin kısayoludur. Değiştirmek istiyorsanız:
Terminalden sudo apt install dconf-editor komutu ile paketleri yükleyin ve dconf-editor komutunu çalıştırın.

/org/gnome/desktop/wm/keybindings/ yolunda bulunan switch-applications anahtarını bulun ve tıklayın.

Öntanımlı değeri kullan onayını kapatın. Özel değer kutusunda bulunan ['<Super>Tab','<Alt>Tab'] değerindeki ,'<Alt>Tab' ifadesini silin: ['<Super>Tab'] şeklinde değiştirin ve pencerenin altındaki onay butonuna basarak kaydedin.

Uygulamalar arasında geçisi nasıl sağlayabilirim? dediğinizi yaptım fakat kafam karıştı bu tam olarak bir çözüm müdür?

Super+Tab tuşları ile geçişi yapabilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.