Paket Yayınlama

Merhabalar,
Adım Alper.12. sınıftayım.Tahtalar için bir kilit uygulaması geliştirdim ve bunu depolarda yayınlamak istiyorum.Bu uygulama öğrencilerin tahtayı kurcalamasını engellemek içindir.Uygulamayı etap 19 üzerinden python dili ile geliştirdim.Etap 19 da çalışır durumda.Etap 5.3’te test ettim ama python(python 4.3.2) ve pip sürümünün çok eski olmasından dolayı çalışmadı.(Çalışan bir sürüm ayarlamaya çalışıyorum ama olumlu bir sonuç çıkacak gibi gözükmüyor.5.3’te Ebaqr çalışsa bile normal qr çalışmıyor.)

Gereksinimleri:
python3.7,pip3,gi modülü(parduslerde otomatik kurulu oluyor),qrcode kütüphanesi(kilit aktifleşince otomatik olarak kurulur)

Özellikleri:
-İnternet var iken ebaqr aktif olur.
-Ebaqr okutulduğunda kilit açılır.(Yalnızca öğretmen hesabı ebaqr’ı okuttuysa)
-45 dakika sonra otomatik olarak tekrar kilitlenir.
-Kilit ekranı açık iken 20 dakika boyunca giriş yapılmazsa tahta otomatik olarak kapanır.
-İnternet yok ise normal qr devreye girer okutunca şifre çıkar ve o şifre girilerek kilit açılır.
-Hiçbir şekilde kapatılamaz kapatılırsa anında tekrar açılır ve alta alınamaz.(Bir şekilde alta alınsa bile herhangi bir uygulama açılırsa kilit en üste çıkar)
-10 saniyede bir internet bağlantısı kontrol edilir ve ona göre ebaqr ya da normal qr gösterilir.
-Kilit uygulaması zaten açıksa tekrar açılamaz.
-Açılışta otomatik olarak başlatılır.
-Masaüstündeki simge ile kilit başlatılabilir.

Resimleri:

askilit3

7 Beğeni

Eline sağlık genç adam.

https://gonullu.pardus.org.tr/katki-sagla/

3 Beğeni

Tebrikler Çok İyi Bir Çalışma Olmuş.

3 Beğeni

Programınızı bir github hesabına .deb paketi oluşturulabilecek şekilde debian/ klasörüne sahip olarak yükleyip mağazaya uygulama öner kısmına yazabilirsiniz.

gelistirici@pardus.org.tr

Eğer dönüş olmazsa reponuzun adresini buraya da mail atabilirsiniz.

3 Beğeni

Tebrik ederim Pardus bu şekilde daha da gelişecek.

1 Beğeni

Paketinizi Anadolu Panteri’nde yayınlayabilirim. Elinize sağlık.

Ancak şöyle bir sorun var, uygulama kodları nerede ve hangi lisansla dağıtıyorsunuz? Yapı açık kaynak mı?

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.