Pandas ve pip 3 sorunu?

Sizleri farklı anlamlara yönlendirdiğim için özür dilerim bundan sonra karşılaştığım sorunları çözmek istiyorum ama bilenlerden yardım alarak , kendi saçma yöntemlerimle değil … (Ama şimdilik sorunum pip3 ve pandas yüklemelerimin hata alması :blush:)

Emre bey kodlar da bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum, büyük ihtimalle paket tabanlı bir hatadır bence Notepad++'dan daha güzel Programlar mevcut bunuda belirtmek isterim işinizi görecek farklı bir alternatif baka bilirisiniz. Örn: SimpleNote

1 Beğeni

Notepad++ ; not defteri, kodlama dillerinin birçoğunu tanıyan ve yazmak için eklentiler içeren bir not nefteri.
SimpleNote; not alma ve hatırlatıcı.

İkisi farklı şeyler.

2 Beğeni

Bunu Shell içeren kod yazılan Programlar ile de yapabilir kendisi ne için kullanacağını belirtmediği için ben genel tabirle fikrimi söylüyorum Dostum bununla ilgili bilgim var yaklaşık 4 Seneye yakın zamandır kullanmadığım Linux Sürümü kalmadı sıkıntı yok yani yinede teşekür ederim.

2 Beğeni

Visual Studio Code, Atom gibi editörleri kullanabilirsiniz.

Notepad++ sanırım linux için yok, Linux’ta halihazırda pek çok harika editör mevcut, hem de notepad++'dan daha kapsamlılar.

3 Beğeni

Bu kadar komut gereksiz. İllede Notepad plus plus yükleyeceksen

sudo apt-get install wine64

Wine kurulumundan sonra Notepad++ websitesinden windows sürümünü indirin.
İndikten sonra sağ tıklayıp Başka Uygulamayla Aç dedikten sonra Wine yi seçip yükleyin.

Ama bunca zahmete gerek yok zaten wine üzerinden kurulmuş herhagi bir yazılım istenilen performansı vermez.

Benim tavsiyem Geany… Bir deneyin pişman olmazsınız Notepad++'ı aramazsınız bile.

https://www.geany.org/

sudo apt install geany

yada mağazada mevcut.

3 Beğeni

Aslında şuan yaptığım şeyin paketleri kurmak yerine hazır geldiğini sanmam olduğunu gördüm … vs code ile çalışıyorum ama import pandas hatasi alıyorum yüklüyorum ama hata gitmiyor … Pip3 komutu da çalışmıyor komut bulunamadı yaziyor…

Snap kurup notepad yüklme komutu
sudo apt update
sudo apt install snapd
sudo snap install notepad-plus-plus

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.