Panelde pencere menülerini göstermek

Merhaba arkadaşlar,
Pardus kurulu bilgisayarımda, paneli üst kısma taşıyarak ve plank uygulaması kurarak görünüm olarak mac’e benzetmeye çalıştım. Pardus başlatıcı ile sağ taraftaki sistem uygulamaları arasında boşluk bıraktım, pencereler panelde görünmeyecek şekilde ayarladım. Ekranı daha fazla kullanmak adına pencerelerdeki menüleri de paneldeki boş kısma nasıl getirebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Pencere menülerini görmek istediğiniz panele sağ tıklayın, açılan menüde panel sekmesinden panel tercihlerine ulaşın ve tıklayın, açılan pencerede “Öğeler” sekmesine tıklayın, burada bulunan artı işaretine tıklayın, açılan pencerede “pencere düğmeleri” ögesini ekleyin ve kapatın. İşlem gerçekleşmiştir.

Anlattıklarınızla sadece pencerelerin isimleri görünüyor. Ben onu zaten biliyorum. Benim istediğim, mac lerde olduğu gibi hangi pencere aktifse onun menüleri başlatıcının sağında yer alsın. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Buna Global Menu deniyor. Eklenti kurarak bu özellik elde edilebiliyor sanıyorum. Biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.

Çok uğraştım. Vala AppMenu Plugin ile ilgili doküman buldum. Ama hata aldım. Maalesef olmadı. Düzgün anlatan bir yer bulamadım. Sağlam bir kaynak varsa paylaşır mısınız?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.