Pardus 17.1 DDE dual boot yapma

Rufus çalışmıyor bilgisayarda(nedenini bilmiyorum).Aynı şekilde yazdırabileceğim başka bir program yok mudur?

sudo dd if=pardus.iso of=/dev/sdX komutu ile linux sistemlerinden yazdırabilirsiniz.

Notlar:
if= iso kalıp dosyasının yolu ve adı
sdX= taktığınız flash disk.

Peki live olarak başlatıp kursam olmaz mı?

live olarak kurma seçeneği yok.

Live olarak açmayı denedim fakat pardus açılış ekranından sonra komut satırı gibi biyeri açtı.
Peki dd olarak yazdırmaya dönersek buda aynı işi görür mü?
Ekran%20Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1

evet dd olara yapın.

Hocam pardusu kurdum ama grub da windows 7 yi seçtiğimde açamıyorum yazılar geliyor 3 kere 30 saniye bekletiyor sonra grubun komut satırını açıyor galiba güncellemeleri yapsam düzelir mi?

Peki Pardus açılıyormu?

evet şuan pardusdan yazıyorum

Pardus 17.0 grub-customizer yükleme linkindeki adımları uygulayarak grub-customizer yükleyin ve programı açarak yapılandırmayı listele sekmesinin görüntüsünü gönderin.
Aynı zamanda listedeki windows satırında sağ tık düzenle diyerek içeriğini paylaşın.


insmod part_msdos insmod ntfs set root='hd0,msdos1' if [ x$feature_platform_search_hint = xy ]; then search --no-floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos1 --hint-efi=hd0,msdos1 --hint-baremetal=ahci0,msdos1 682A76E92A76B422 else search --no-floppy --fs-uuid --set=root 682A76E92A76B422 fi parttool ${root} hidden- chainloader +1

Ubuntuyu kaldırdıktan sonra windowsu açarak düzgün açılıp açılmadığını test ettinizmi?

Evet flasha yazdırdım windows üzerinden…Başka çare yoksa os uninstalleri deniyeyim önceden benzer bir durum olduğunda sistemi kaldırmadan çözememiştim :confused: .

Tekrar kaldırıp deneyelim o zaman. Windows normal açılıyorsa, sorunsuz bir şekilde Pardus kurularak açılması gerekiyor. Başk herhangi bir şeye yapmaya gerek yok.

peki grubu falan güncelleme komutu var mı?

sudo nano /etc/default/grub
sudo update-grub

İlk komutla grub dosyasında düzenleme yaparak ikinci komutla güncelleyebilirsiniz ama Pardus açılıyorsa grubda sıkıntı yoktur. Ama windows satırında bir sorun olabilir. Dosyanın tamamını düzgün bir şekilde göremediğim için net söyleyemiyorum.

1 Beğeni

Peki teşekkürler yardımlarınız için.

Hocam bir kez daha rahatsız edebilir miyim sizi?
os-uninstalleri kullanarak windowsu silmek ve bilgisayarın grub ekranı gelmeden direk pardusu açmasını istiyorum.Fakat daha os unistalleri bile yüklüyemedim depo eklemeye çalıştığımda hata verdi.

Windowsu tamamen silmek istiyorsanız bilgisayardaki verilerinizi harici bir ortama aktarın ve Pardus’u yeniden kurun. Yardımcı diskin tamamını seçeneğini seçerek sıfırdan tüm diske Pardus kurulumu yapın. Bu şekilde bilgisayarınızda sadece Pardus yüklü olacaktır.