Pardus 17.1 Masa Üstünü Özelleştirmek İstiyorum

Merhaba arkadaşlar.
Sonradan açılan pencerelerin alt panelde bulunan program kısa yollarından sonra açılması yani paneldeki kısa yolların sabit kalmasını ve masa üstüne saat takvim vb widget tarzında bir uygulama koymak istiyorum.
Yardımlarınızı rica ediyorum.

Panel üzerinde sağ tuş - panel - panel tercihleri - öğeler seçeneğini seçin ve kısayollarınızı seçtikten sonra yukarı aşağı ok butonları ile Whisker Menü satırının altına taşıyın.

1 Beğeni

Teşekkürler kaan bey.
Kısa yolları sabitldedik yönteminizle.
Masa üstüne saat takvim uygulaması nasıl ekleyebilirim. Bu konuda da yardımınızı rica ediyorum.

Masaüstü Uygulamacıkları - Destroyer tarafından #3 linkine bakınız.

Konuyu açmadan önce forumda araştırma yapmıştım. Tavsiye ettiğiniz koyuda öncelikle inceledim ve yapılması gerekenleri yapmıştım. Uygulamada yaşanan sorunun ekran çıktısı şu şekilde.

sudo apt-get install screenlets komutu ile kurulum yapın ve donatılar altındaki screenlets programını çalıştırın.

conky’i araştır. İnanılmaz masaüstleri oluşturabilirsin.

1 Beğeni

Teşekkürler.
Şimdilik bunlar yeterli.

Biraz daha detay verirmisiniz.
Nasıl kurulur, masa üstü nasıl oluşturulabilir vs.

Kaan bey pc yeniden başlatılınca screenlets ile masa üstüne eklediğim öğeler kayboluyor.
Bu durumu engelleyebilirmiyiz.

Eklemek istediğiniz eklentiyi, eklemeden önce sol tararftaki :
start/stop ve auto start on login onay kutularını işaretleyiniz.

Tekrar teşekkürler, birde sürekli olarak açık olan diğer uygulamaların üzerinde durmasa daha güzel olacak.
Örnek: Tam ekran olarak web tarayıcı açık olduğu zaman öğeler arka tarafta çalışsın, ekranı kapatmasın.

Nesne tıklayın ve sağ üst köşesindeki çark simgesine tıklayın.
Options sekmesindeki “keep above” onayını kaldırıp kapatın.
Masaüstüne F5 ile tazeleyin.

Teşekkürler… İşlem tamamdır.

Güzel bilgi oldu sağolun.

Depodan yükledim ama program listesine gelmiyor. Uçbirimden çalıştırdığımda da sadece sistem izleyici gibi bir pencere açılıyor. Ram kullanımı, disk kullanımı gibi bilgiler var.

komut satırında çalışıyor. conkyrc diye aratırsan bir sürü tema bulursun. bu temalardan birini yükleyerek güzel bir görünüm sağlayabilirsin. Mesala bu şekilde bir masaüstü oluşturabilirsin. https://cn.pling.com/img//hive/content-pre1/162583-1.png