Pardus 17.2 DDE java sorunum

Bilgisayarımda Pardus 2017.2 DDE yüklü. bakanlığımızın belge yönetim sistemine e-imzam ile girerken resimde görülen uyarıları alıyorum. Ancak sisteme giriş yapmada sorunum yok.

Kullanmış olduğum java sürümü resimdeki gibidir.

Uyap sistemine girebilmek adına javanın7 sürümünü kurduktan sonra bu hatayı almaya başladım. sistemimde olan java sürümleri ise

Seçim Yol Öncelik Durum

0 /usr/lib/jvm/java-8-openjdk-amd64/jre/bin/java 1081 otomatik kip
*1 /opt/jdk1.8.0_171/bin/java 100 elle ayarlanmış kip
2 /usr/lib/jvm/java-8-openjdk-amd64/jre/bin/java 1081 elle ayarlanmış kip
3 /usr/lib/jvm/oracle-java7-jre-amd64/bin/java 316 elle ayarlanmış kip

şeklindedir. hatayı nasıl düzeltirim

Merhaba @esadtinas bey,

öncelikle “2017.2” diye bir sürüm yok yanlış anlaşılma ve yönlendirmelere maruz bırakmamak için konunun başlığınıda o yönde değiştirdim.

java 7 sürümünü repository ile mi kurdunuz, eğer kurduysanız bize de öğretin çünki oracle debian based paket depolarında minimum oracle-java8-installer gelmektedir. (oracle dahi dağıtımını kapattıysa, nispeten Java 7 tarih oldu artık manası çıkarılabilir)

eğer elle kurduysanız (manually installed) sisteminde bunu tanıması için şu yolu izlemeniz yeterli (önce google ediniz…)

Umarım işinizi görür.

Selamlar.

Elle kurdum. Deb uzantili olarak indirmistim. Su anda bilgisayra ulasmam sikintili. İs yerine donunce bakarim.birde sistemin acilis hizi yeniden baslat deyince ortalama olarak 1dakika 40saniye civari sürüyor.Sistemde sadece pardus yüklü. Ssd harddisk yok. Normal midir bilgisayarin acilma hizi

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.