Pardus 17.3 pdf ve klasör dizme seçenekleri

Merhaba,
Şirketimizde daha önce ubuntu kullanıyorduk. 11 kişi kadar. Pardusa geçtik milli yazılım sonuçta.
3 sorum var, kullandıkçada olacaktır.

1- ofisten pdf yaparken resim vb. Şeyleri renlerini kötü kalitede çıkartıyor. Kayıpsız sıkıştırma yapınca sorun yok fakat jpeg sıkıştırma tapmıyor kalite %1 %2 de kalıyor yukarı çıkmıyor nasıl düzelir.

2 - klasör açtığımızda ubuntu da ayrıntılı dizilim vardı pardus da yok. Nasıl yapılabilir.

3 - pardus server kurarsam yedek almak için windows pc leride görüp alınabilir mi?

Destekleriniz için teşekkürler.

Ben Pardua DDE’de ofisten pdf’ye aktarırken kalite kaybının olduğunu fark etmedim. Varsa bile yüzde olarak oldukça düşüktür.
Klasörlerin sağ üst kısmında arama simgesinin yanında ayrıntılı dizilim simgesi var.Ayrıca farede sağ tık ile "Olarak Gösteré seçeneğinde simge veya ayrıntılı olarak gösterebiliyorsunuz.
Üçüncüyü bilmiyorum.
İyi günler.

Ben sağ üst tarafta ayar göremedim. 17.3 xfce kurdum, ama böyle bir ayarı bulamadım.

1 Beğeni

Kusura bakmayın Tolgahan bey. Ben pardus dde olduğunu düşünerek yazmıştım. Xfce’deki yerrini bilmiyorum.

Dosya yöneticisinde F10 tuşuna basın Görünüm menüsünün en altında 3 ayar mevcut.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.