Pardus 17.4 ahenkldap paketi kurulum hatası

Pardus 17.4’te ahenkldap paketi kurmak istediğimizde aşağıdaki gibi hata almaktayız. Depodan dosyayı çekemiyor. Depo adresleri güncel dün bu kurulumu yapabiliyorduk.

ahenkldap_hata

sudo apt update
sudo apt upgrade

yap bi daha dene.

http://docs.liderahenk.org/lider-ahenk-docs/1.1.0/elle-kurulum/liderahenk-kurulum/ linkteki depo ekleme işlemlerini uygulayıp tekrar deneyiniz.

Cüneyt Bey Merhaba

depo adreslerini dokümana göre kontrol ettim sorun yok. Index of /liderahenk/pool/main/a/ahenkldap bu adreste paket yok.

Bu depolarda neden böyle sorunlar yaşanıyor Cüneyt hocam yeni sürüm yayınlanacaksa eski sürüm başka bir şekilde kullandırılamaz mı?

Merhaba;
Ahenk’in kurulumunun farklı bir şekilde yapılması planlandı. Bu nedenle bu pakate artık ihtiyaç kalmayacak. Ahenk kurulum adımlarında ldap ayarları sunucudan doğrulayarak kendisi yapacak, sizden sadece Ldap üzerinde yetkili kullanıcı adı ve şifre isteyecek.

Bu paketin kurulumunda kullanıcıdan 6-7 adet bilgi istiyor ve yetkili yetkisiz herhangi bir kullanıcı register edebiliyordu. Güvenlik nedeniyle yeni senaryoya göre hazırlanmış paket yayınlanacak ve duyurulacak.

Ömer Bey Merhaba,

Öncelikle cevap için teşekkürler. Peki bu paket ne zaman yayınlanacak. En azından yeni paket yayınlanıncaya kadar depoda kalsa daha iyi olmaz mı? Şu anda arıza masasında 4 adet Pardus 17.4 yüklenmiş bilgisayarım var etki alanına dahil edilmek üzere beklemede. Farklı bir yoldan etki alanına dahil etme işlemini yürütebilir miyiz? Bildiğiniz gibi Liderahenk kurulumunu yaptık ve onun üzerinden sistemlerimizi windows 7’den pardusa dönüştürmeye başladık. Windows 7 veya windows 10’dönüş yapmayalım tekrar.

Merhaba;

Paket depoda…

Tskler Ömer Bey iyi çalışmalar,

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.