Pardus 17.5 Program yükleme ve kaldırma işlemi nasıl olur? Dahili ve harici programlar

Pardus 17.5 Program yükleme ve kaldırma işlemi nasıl olur? Dahili ve harici
Ben opera kurdum ama kaldıramadım yükleme de de zorlandım açıkçası biraz alışkanlıklarımızın dışında ama öğrenmek istiyorum. Milli olması beni heyecanlandırdı. Güvenilir, virüssüz, yavaşlama olamaması vs. :relieved:

Dahili olarak synaptic paket yöneticisi,pardus mağaza ve komut satırıyla kurabilirsiniz . Harici olarak ise “.deb” uzantılı paketleri “gdebi” programı sayesinde kolayca kurabilirisiniz. Kaldırma kısmına gelince dpkg komutuyla,synaptic paket yöneticisinden veya apt komutuyla kaldırabilirsiniz. Tavsiyem gdebi programını kullanın harici paketler için . Synaptic paket yöneticisini açıp arama kısmına opera yazın gelen paketi kaldırın .

2 Beğeni

gdebi ile kurduklarini gdebi ile
pardus magazadan kurdularini pardus magazadan
synaptic paket yoneticisinden kurduklarini synapticten kaldirabilirsin
operayi gdebi paket kurucu ile kaldircaksin

2 Beğeni

Tahir bey merhaba
Foruma konu açtığınızda, nasıl bir işlem yaptığınızı ve aşamalarını, hangi siteden, hangi komutları kullandığınızı yazmanı veya ekran görüntüsü paylaşmanız durumunda daha hızlı çözüm bulunmasına önemli katlı sağlayacaktır.
Saygılarımla…

2 Beğeni

Merhaba yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Öğrenip insanlara pardusu tavsiye edip öğretmek istiyorum.

5 Beğeni

Tahir Bey merhaba
Sorunuza cevap bulmanıza sevindim, sizin içinde uygunsa forum yöneticisi arkadaşlar konuyu kapatsınlar.
Saygılarımla…

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.