Pardus 17 kurulum

Pardus 17 kuruyorum disk bölümleme kısmından sonra resimdeki uyarıyı alıyorum. Burada takımdım. Kurulum yalamıyorum. Lütfen acil yardım

Bölümleme menüsünün ekran görüntüsünü de paylaşır mısınız?

• Bu yoldan gitmek, hatayı tekrarlatacaktır,
  • " sda " sabit disk içeriğini silerek, ( format )
  • yeni bir kurulum yöntemi deneyin,
  • Önce ;
  • sda sabit disk i bölümlere ayırın,
  • 50 GB sisteme ( / ) yer ayırın, ( ext4 olarak formatla )
  • 4 GB Swap alanı atayın,( linux-swap olarak formatla )
  • gerisi boş disk klsın ( fat32 olarak formatla )

Kuruluma tekrar başla, büyük ihtimalle " o " hatayı almayacalsın.
( Bu youtub izlencesi bölümleme işlerine yardımcı olabilir … )

1 Beğeni

1 Beğeni

Hocam ben tam olarak anlayamadım ama sda5 üzerine /windows diye bir etiket mi koydunuz bu birinci sorum ikincisi ise windows’u fat32 dosya sistemine kurmanızı asla tavsiye etmem.

1 Beğeni

Ntfs seçeneği yoktu. Birde orası önemli değil silebilirim. Veya ne yapmam gerekiyor?

Birincil 244 gb lık alan dışında diğerlerini silebiliriz. Windows kurmadım daha sonra kurmayı düşünüyorum. Tabi kurabilirmiyim. Önce windows mu kurmam gerekiyor?

244gb dışındaki diğer bölümleri silerek iki bölüm oluşturarak birine windows diğerine Pardus yüklerseniz sorun çıkacağını sanmıyorum. Öncelikle Windows kurulumu tavsiye edilmektedir.

1 Beğeni

Bölümleri bu hale getirdim. Aşağıdaki hatayı aldım.

Gönderdiğiniz görüntü bir öncekinin aynısı sanki, değişiklik yapılmadığını görüyorum.

Bencede öncekinin aynısı.

Afedersiniz yanlışlık olmuş.

Tüm bölümleri sildim. Windows 10 kurdum. Aşağıdaki gibi bölümleri oluşturdum.

ancak kurulum %8 kalıyor ve aşağıdaki hatayı veriyor. Bir türlü burayı geçemiyorum. Lütfen yardım.

Merhaba @Kahraman bey, indirdiğiniz pardus iso sunu nun md5sum ını indirme linkinin konumunda bulunan orjinali ile karşılaştırır mısınız, eksik media indirmiş olabilirsiniz. http://indir.pardus.org.tr/ISO/Pardus17/MD5SUMS (4f677b81aa90534de88511774714cf7a Pardus-17.1-XFCE-amd64.iso).

1 Beğeni

Pardus u tekrar indirdim. Md5 karşılaştırmasını yaptım. Disk tekrar yazdırdım. Bu sefer aşağıdaki hatayı geçemiyorum.

iso kalıp dosyasını flash belleğe rufus programı ile dd modunda yazdırıp deneyebilirmisiniz?

1 Beğeni

Evet en son öyle yaptım.daha önce iso modunda yazdım yine ayni sonuç

Rufus un yeni sürümünü indirip başka bir bilgisayarda dd modunda yazdım en son.

1 Beğeni

Bilgisayarı disklerini tamamen sildim. Windows için bölüm oluşturup windows 10 kurdum. Şu an rufus ve pardus 17.1 i kendi sitesinden indiriyorum. Sıfırdan tekrar iso oluşturup kuracağım. Nelere dikkat etmem gerekiyor. Dd modunda yazacağım.
Pardus ün eski sürümlerini kurmuştum sorunsuz çalışıyordu. Yeni sinin daha kolay ve sorunsuz kurulması gerekmiyor mu?

1 Beğeni

Merhaba @Kahraman , bunu yaşayan farkettiyseniz sadece siz siniz. Kurulum öncekine göre daha kolay ve bir çok özellik barındırıyor.

Saygılarımla.