Pardus 17 Masaüstü simge düzeni değişiyor

Merhaba,
Forum ve linux ortamında yeniyim.Bilgisayarıma direkt olarak pardus kurdum ve pardus kullanmaya da kararlıyım.Yalnız ufak sorunlarım var ve sorunları tek tek kendi başlıkları altında sırası geldikçe açacağım.Masaüstümü genelde yoğun olarak kulanan biriyim ve kategori olarak simgelerimi kümelerim yani ekranın 4 köşesinide kullanırım ama her yeniden başlatmadan sonra bazen her yeniden başlatmada bazen kapatıp açmadan sonra bazen 2. monitörü bağlayınca bazen hem 2. monitörle bazen sadece takınca yani ufak ama biraz yoruyor kullanmamı engelleyen birşey değil…
Ekran görüntüleri de var elimde şuan çektim bunları:
ilk başta ayarlıyorum:

yeniden başlatınca :

bu hali alıyor ve aynı zamanda sağ tarafta kalan boşluk kadar olan yere ise herhangi bir simge sürükleyince oraya atmayıp geri eski konumuna taşımakta.Tekrar yeniden başlatınca ise sağdaki o boşluk olan yere tekrar simge sürükleyebiliyorum ama maalesef tekrar simgeleri düzenlemek zorunda kalıyorum…

Teşekkürler iyi çalışmalar

Aynı sorundan bende muzdaribim kardeşim. Simge boyutunu değiştirince ekranın sağ kenarına simge koyuluyor lakin yeniden başlatınca simgeler sola çuvaldan dökülmüş gibi rastgele sırada yığılıyor. Umarım bir çaresi vardır.

1 Beğeni

Şu sağ ve alt bölümü kullanamamaktan ben de muzdaribim

Halen kimseden ne bir cevap ne bir çözüm geldi. Demek ki çözümü yok. Ne yapalım alıştık artık böyle kullanmaya mı diyelim. Umarım demeyiz.

Çıkış menüsünde sonraki girişler için oturumu kaydet seçeneğini denediniz mi ?

4 Beğeni

Hocam madem bu kadar basitti de konu açılalı 2 gün oldu neden söylemediniz :slight_smile:. Oh be sonunda ya. Ekranım olduğu gibi açıldı.

1 Beğeni

Sonunda oldu galiba :D:D

Bazen çalışıyor bazen çalışmıyor bu simge düzeni meselesi. Bugün sabah yine açtım ortadaki simgeler duruyor yerinde ama sağdaki çöp kutusu yine sola yapışmış araya bir yerlere sıkışmışlar otobüse biner gibi. :slight_smile: yani ben mi abartıyorum sadece bunu? Çöp kutusu sağda durur benim simgelerimin içinde ne işi var diye düşünüyorum. Sağdan sola kullanayım madem o inat ediyorsa dedim hiç bir simgeyi sağa koyamıyorum.

1 Beğeni

Ben de aynı düşüncedeyim :+1: