Pardus 19.1 - Z Kitap Sorunu

Merhaba,
Okulumuza yeni kurulan Arçelik marka Pardus 19.1 , Etap 5.5 sürümünde Z-Kitap sorunu yaşıyoruz.
Wine son sürüm 4.0 kurulu, başka exe programlarını çalıştırabiliyorum fakat Z-Kitaplar çalışmıyor, farklı yayınevlerine ait z kitapların hiçbiri çalışmıyor.
Dosya seçeneklerinde Wine ile aç seçeneği mevcut, q4wine da yükledim herahangi bir faydası da olmadı.
Yardımlarınız için teşekkürler

Selamün Aleyküm
Eğer bir mahzuru yoksa Z Kitap yazılımını paylaşabilir misiniz?
Wine konusunda yazılıma has denemeler yapmadan pek birşey demek zor.

Kullandığınız programın yayınevine sorunu ilettiniz mi?
En doğru çözüm yayınevine sorunu iletmek olacaktır.
Bu şekilde yayınevlerinin içeriklerini Pardus’ a uyumlu hale getirmelerini sağlayabiliriz.

2 Beğeni

Tabi, desteğiniz için teşekkürler:
Rastgele indirdiğim z-kitaplardan da herhangi birini çalıştıramadım.

https://drive.google.com/open?id=1XxqgLwfETiYE6ihr3oj1rjWM7CS7eak9

2017,2018 yılına ait forumlara baktığımda Zkitap sorunu %95 oranında halledilmiş ve konular da kapanmış. Fakat bende bir türlü çalıştıramadım.

Cüneyt bey evet haklısınız, yayınevlerinin bu çözümü sunmaları gerekir fakat yayınevinin pardusta çalıştırabileceğimiz Zkitabı şu anda mevcut değil. Yıl ortasında olduğumuz için de başka bir yayınevi seçmemiz de mümkün görünmüyor.

Zkitap sorunu %95 oranında halledilmiş ve konular da kapanmış. Fakat bende bir türlü çalışmadı, internetten indirdiğim diğer yayınevlerine ait zkitapların hiçbiri çalışmıyor.

2 Beğeni

Aynı sıkıntıyı bizde yaşıyoruz ve öğretmen arkadaşlara biraz daha bekleyelim, yeni imaj hazırlanıyor demekten başka çözüm bulamıyoruz. Bende wine kurdum çözüm olmadı. Sonra Faz2 ler için hazırlanmış bir imaj kurdum, onda da driverlerın hiçbirisi yüklü gelmedi. Arkadaşlar derslerin verimli işlenememesinden beni sorumlu tutuyorlar ve henüz bir çözüm bulamadım. Fikir verebilecek olan varsa çok müteşekkir olurum.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.