Pardus 19.5 Ses Çıkmıyor

Öncelikle merhabalar 1 yıldır pardus kullanıcısıyım. fakat son gelen güncellemeden sonra laptoptan ses çıkmıyor hiçbir şekilde kulaklık taktığımda da çıkmıyor hoparlörden de ses çıkmıyor. Pardus’u kapatıp windowsa geçiyorum orada sıkıntı çıkmadan çalışıyor.

Pardus’ta configuration kısmından bütün profilleri denedim, sıfır temiz kurulum yaptım sonuç yine aynı bu konuda bir fikri olan yardımcı olabilir mi?

benzer sorunu hp proone g3 400 all in one pcde 19.4-1 yükselttikten sonra yaşadım. Qasmixer sorunu tespit etmeme yardımcı oldu. alsa-tools-gui ile çözümü pc boot olurken uygulayabildim. Böylelikle login ekranından itibaren sorun hallolmuştu.headphone

alsa-tool-gui

qasmixer yükleyip resimdeki gibi yaptım ama sonuç aynı kulaklık içinde laptop hoparlörü içinde.

qasmixerle resimdeki ayarlamayı deneme yapa yapa bulmuştum. Dediğim gibi bendeki cihaz aio dı. Sizde hangi seçenekler çıkıyor bilemiyorum. Örneğin bazı cihazlar için Auto-Mute Mode disable yapmak gerekiyor.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.