Pardus 19-a Wine nasıl kurulur

Merhabalar sayın Padus ailesi. Pardus"ta yeni olan kullanıcılardan biriyim. Synaptic paket yöneticisinden wine arayıp indirdim. .exe uzantılı dosyalara sağ tıklayıp birlikte aç dediğimde wine gözükmüyor. Pardus mağazadan da Play on linux"u kurup çalıtırdığımda wine kurulu değil diye yazıyor. İnternetde bazı videolar izleyip ve forumdakı bazı yazıları okudum ama hiç biri bir sonuç vermedi. Sizden ricam detaylı bir şekilde Wine"ı nasıl kuracağım yönünde bana yardım ediniz lütfen. Şimdiden teşekkür ederim.

Wine Kurulumu Nasıl? - cuneyt.ulusoy tarafından #2 linkinde belirtildiği gibi aşağıdaki komutlar ile kurabilirsiniz:

sudo dpkg --add-architecture i386
sudo apt-get update
sudo apt-get install --reinstall wine wine64 wine32:i386

çalışacan programın buluduğu dizinde sağ tıklayıp Burada Terminal Aç deçeneğini seçin.
wine program.exe şeklinde yazarak çalıştırın.

2 Beğeni

Ayrıca pardus mağazasında wine ile çalışan play on linux var. Bunu öneririm. Wine ile çalışan güzel bir araç. Ben bununla ms office kurdum ve çalıştırdım

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim Kaan bey. Sorunum çözüldü. Wine program.exe komutunu bilmiyordum. Birde bu kurulum komutları Pardus 17.5 XFCE sürümünde de geçerlimi?

Evet geçerlidir. Kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Merhaba Muhammed Bey . İlginiz için teşekkür ederim. :blush:

2 Beğeni

Allah razı olsun Sizden. Teşekkür ederim

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.