Pardus 19 ile 17 arasında kalmak

Selamün aleyküm arkadaşlar kafama takılan bazı sıkıntılar var Pardus 17.5 kullaniyordum disk temizledim ve tekrar Pardus kullanmak istiyorum … ama pardus 19 çıkmak üzere … Aklıma takılan soru şu… şuan Pardus 19 kurarsam Pardus 19 tam çıktığında silmeden yenileyebilir miyim?
Ayrıca Gnome mu önerirsiniz xfce mı?

1 Beğeni

Terminalden aşağıdaki komutlar ile güncelleye bilirsiniz.

sudo apt update
sudo apt upgrade

Gnome ya da xfce tamamen kişisel tercihinizdir. Hangisi isteğinize daha çok cevap veriyorsa onu seçin.

3 Beğeni

19 Gnome kurmaya çalıştim şuan grub (siyah ekran) veriyor bunu nasıl aşacağim?

Pardus 19 şuanda kararlı bir sürüm değildir kurulumda ve kullanımda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca sorunu daha detaylı anlatınız. Ekran görüntüsü ekleyiniz.

Kurulum sırasında son adım olan grub kurulumunu atladınız mı? Pardus Kurulum Klavuzu – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM linkinde bulunan adımlara göre kurulum yapınız.

Kurulumu yaptım tekrar başlayınca bu oluyor?

Grub kurulumunu yaptınız mı?

19 forumda paylaşıldığından beridir kullanıyorum
sizlere önerim 17.5 devam edin…
19 resmi olarak yayınlandıktan 1, 2 ay sonra kurarsınız sizlere daha iyi hizmet vermiş olur…

Kaan kardeşimizin dediği gibi
Pardus 19 şuanda kararlı bir sürüm değildir kurulumda ve kullanımda sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

1 Beğeni

Otomatik kuruyor sanırım …

Kurulumu açılışta listelenen Kur seçeneği ile deneyiniz. MBR kurulsunmu sorusuna Evet diyerek kurulum diskini /dev/sda seçeneğini seçiniz.

Not: Buradaki sda Pardus’u kurduğunuz disk seçiniz.

Merhaba Emre Bey,

Dual boot yapın. Başlangıçta hangisini kullanmak istiyorsanız onu seçerek ilerlersiniz.
Kişisel bilgisayarımda pardus 17.5 xfce ve dde kullanıyorum. Hangisini istersem başlangıçta seçip devam ediyorum. Tavsiye ederim. :slight_smile:

İyi günler

2 Beğeni

Merhaba,
Ben şuan Pardus 17.5 XFCE kullanıyorum.
Veri kaybı yaşamadan.
Pardus 19 GNOME ye güncelleyebilir miyim?

deb http://depo.pardus.org.tr/pardus ondokuz main non-free contrib

Yukardaki satırı sources.list in sonuna ekleyin (sudo mousepad /etc/apt/sources.list)

sudo apt update
sudo apt dist-upgrade -y
3 Beğeni

17 kurdum sonra 19 Gnome yukseltmeyi denedim bitti
. Yeniden başlattım ve bu oldu burası neden böyle ?? Sanırım 19 isterken 17.5 den olduk …

Merhaba Kaan Bey,
Şu şekilde hata alıyorum yaptığım bir yanlış mı var?

Hocam Pardus 19 Gnome da komut bulunamadı hataları alıyorum ?

jdownloader için eklediğiniz depo adresinde sorun var. Bu depo adresini kapatarak ya da silerek güncelleme yapabilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.