Pardus 19 Kilit Ekranı Sorunu

(Gordie) #1

Merhaba,
super+L ya da xflock4’le kilit ekranına aldığım bilgisayarımı tekrar açmak istediğimde açamıyorum. Monitörümde vga sinyali yok yazıyor. P17.5’de böyle bir sorun yoktu. Ekran kartımı mı güncellemeliyim acaba? Güç seçeneklerimin ekran görüntüsü şöyle:

Screenshot_2019-08-08_15-12-13

0 Likes

(Kemal Oktay Aktoğan) #2

Selamün Aleyküm
Güç tuşuna(bilgisayarı açtığınız tuş) basarak açmayı denediniz mi?
Derin uykuya(hibernate) geçmişse -bazı bilgisayarlarda- derin uykudan çıkarmak için güç tuşundan açmak gerekebiliyor.

1 Like

(Gordie) #3

Kemal hocam güç tuşuna bastığımda bilgisayarım tamamen kapanıyor. Derin uyku da (hibernate) böyle askıya almada da (suspend) böyle oluyor ne yazık ki.

0 Likes

(Mustafa) #4

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Ayrıca gizli ağlara otomatik bağlanmıyor. Her seferinde gizli kablosuz ağa bağlan seçeneğine gelip oradan daha önce kaydettiğim ağı seçmem gerekiyor.

0 Likes

(tarik) #5

Aynı problem bende de var. Geçici bir çözüm olarak kullanılabilecek şöyle bir detay farkettim;
Uyku modudayken Enter tuşuna bastığımda ekrana her hangi bir görüntü gelmiyor, ekran hala siyah durumda olmasına rağmen klavyeden kullanıcı şifremi yazıp entere bastığımda oturum açılıyor.
Ben bu şekilde kullanıyorum artık :slight_smile:
Selamlar,

1 Like

(seref) #6

Aynı problem bende de var daha önce debian kullanıyordum memnundum. ama bu xfce bekleme modu beni çıldırtıyor her seferinde tekrar kapatıp açmaktan bıktım. çözüm bulun lütfen.

0 Likes

(system) kapatıldı #7

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

0 Likes