Pardus 19 Kilit Ekranı Sorunu

Merhaba,
super+L ya da xflock4’le kilit ekranına aldığım bilgisayarımı tekrar açmak istediğimde açamıyorum. Monitörümde vga sinyali yok yazıyor. P17.5’de böyle bir sorun yoktu. Ekran kartımı mı güncellemeliyim acaba? Güç seçeneklerimin ekran görüntüsü şöyle:

Screenshot_2019-08-08_15-12-13

1 Beğeni

Selamün Aleyküm
Güç tuşuna(bilgisayarı açtığınız tuş) basarak açmayı denediniz mi?
Derin uykuya(hibernate) geçmişse -bazı bilgisayarlarda- derin uykudan çıkarmak için güç tuşundan açmak gerekebiliyor.

1 Beğeni

Kemal hocam güç tuşuna bastığımda bilgisayarım tamamen kapanıyor. Derin uyku da (hibernate) böyle askıya almada da (suspend) böyle oluyor ne yazık ki.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Ayrıca gizli ağlara otomatik bağlanmıyor. Her seferinde gizli kablosuz ağa bağlan seçeneğine gelip oradan daha önce kaydettiğim ağı seçmem gerekiyor.

Aynı problem bende de var. Geçici bir çözüm olarak kullanılabilecek şöyle bir detay farkettim;
Uyku modudayken Enter tuşuna bastığımda ekrana her hangi bir görüntü gelmiyor, ekran hala siyah durumda olmasına rağmen klavyeden kullanıcı şifremi yazıp entere bastığımda oturum açılıyor.
Ben bu şekilde kullanıyorum artık :slight_smile:
Selamlar,

1 Beğeni

Aynı problem bende de var daha önce debian kullanıyordum memnundum. ama bu xfce bekleme modu beni çıldırtıyor her seferinde tekrar kapatıp açmaktan bıktım. çözüm bulun lütfen.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.