Pardus 19 kurulum sonrası sorunlar

İyi günler,

Pardus 19’da DDE sürümünün belirsiz olduğu söylenince. Gnome biçimini indirip devede’ye yazdırdım ve Windows 10’un ve Pardus 17.5 DDE’nin de olduğu yeni bilgisayarıma kurmaya çalıştım.

İki kez arayüzle olmak üzere üç kez kurmaya çalıştım.

Önce çalışan ile çalıştım. Ne yazık ki çalışan’da kurma seçeneği verilmemiş. :frowning:

Kablosuz ağ ve saat sorunu dışında herhangi bir sorun görmedim.

O nedenle, yeniden başlatıp kur seçeneğiyle Pardus 17.5 DDE’nin olduğu disk bölümüne kurmak istedim.

İlkinde başarılı kurulduğu söylendi. Kablolu ağ kullanmak durumunda kaldım.

Açmak istediğimde Grub’ta Windows görünmedi.

İkincisinde depo bağlayamadı, o nedenle yarım bırakıp üçüncü kez denedim.

Başlangıçta bi sürü işlemlerden sonra Pardus giriş görseli göründü ve sonra kara ekrana döndü ve sağ üst köşede beyaz tire imi ‘bilink, blink, blink’ diye göz kırpmaya başladı…

Ve saatlerce ööle göz kırpıp durdu.

Umarsız bilgisayarı kapatmak durumunda kaldım.

Şu anda F9 ile girebildiğim Windows’tan yazıyorum.

Teşekkürler…

2 Beğeni

Evet kuruluş,tecrübeli Pardus kullanıcılarını bile uğraştırıyor.Hala, CD den kurmaya çalışıyor.O yüzden USB belleği görmüyor.(usb belleği kurulum esnasında sök, tak yapınca kuruluma başladı) Foruma bakmasaydım,daha stabil değil kabul ederek vazgeçecektim. (Pardus 19 Gnome)Kurulumdan sonra PC yi kapat ikonunu bulamadım.En sonunda ses ikonuna basarak buldum.Maalesef,bulmaca gibi…Hiç kullanmayanların kurması imkansız gibi…

Pardus 19 gnome kurdum,fakat ,depodan, Cinnamon 3.8 kurdum.Daha kullanışlı oldu.Tavsiye ediyorum.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.