Pardus 19 kurulum

Merhabalar,
Arkadaşlar uzun uğraşlar sonunda pardusu kurdum fakat kurmadan önce allem çeşit hata ve zorlukla karşılaştım. İso dosyasını refus ile yükleyip harici 250 gb lık hard diskime bir türlü kuramamıştım. Burda ve diğer yerlerdeki hatalar ve daha farklı olanlarına rastladım. Ancak eski günlerdeki gibi dvd den yüklediğimiz mantığı uyguladığımda hiç bir sorun olmadan direk yükledim. Hatta bu mesajı pardus işletimcisinde yazıyorum. aslında Pardusu harici bir belleğe kurmak için bir flasha değil 2 flash belleğe ihtiyacımız var. İlk ve muhtemel küçük olan flash belleğe iso dosyasını yazdırın. Ayarlara falan dikkat etmedim hep varsayılanla ilerledim. Daha sonra biostan seçim yapıp ilerleyin ki benim bilgisayarım pavilion win10 lisansli sürüm olduğu için gelişmiş seçeneklerle başlatma sekmesinden yeniden başlattım. Yani öyle siyah ekranda f7ye falan basarak yapmadım. Gelişmiş başlangıç seçeneklerinde usb yada uefi ile başlat seçeneğini seçtim. Daha sonra direk iso dosyasının olduğu belleği direk algıladı bunun içinde hiç bir şey yapmadım. Enter enter enter. daha sonra belleklerin okunması kısmında pardusu kurmak istediğim belleği seçtim ve tüm seçeneklerde varsayılanları seçerek ilerledim. Hatta internetim olmadığı için ağ ayarlarını atladım. daha sonra pardusun kurulduğu bilgisi ekranda çıktı. Bilgisayarın yeniden başlatılacağı ve yeniden başlarak kurulum dosyasının olduğu harici belleği çıkarmam gerektiği yazıyordu. bu şekilde yeniden başladığında windows açılaarak başladı. tekrar gelişmiş başlatma seçeneklerine girerek yeniden başlattım. Pardusun olduğu usb bellek artık PArdus olarak çıkıyordu. Pardusu tıkladım ve uzun emeklerle kurmaya çalıştığım milli yazılım kuruldu. Ez cümle diyecek olursam iso dosyası ile kurmak istediğin usb bellek farklı olursa çok basit oluyor. Ben bile kurdum anlayacağınız :slight_smile:

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.